Bezpečí dětí na ulici

Bezpečí dětí na ulici
SDÍLEJ:
Pátek 19.9.

Evropský týden mobility v Česku nabral vysoké otáčky.

Přinášíme tipy na zítřejší pátek 19. září. Pořadatelé v celém Česku se za zaměří především na bezpečnost dětí na ulici.

V Brně pojedou děti Dětskou rallye - soutěž navigačních schopností a dopravních znalostí pro děti z dětských domovů v běžném dopravním provozu.

V Hodoníně se děti pocvičí na mobilním dopravním hřišti Automotoklubu.

Ve Strakonicích zorganizují dopravní soutěž pro mateřské školy.

V Ústí nad Labem bude pátek Dnem bez úrazu, protože s pravidelnou a systematickou osvětou je potřeba začít už u malých dětí.

Ve Štětí probíhá od středy do pátku dopravně bezpečnostní akce s dětmi Jablko nebo citrón – děti se spolu s policisty zaměří nejen na řidiče, ale i na kontrolu cyklistů, kterým budou kontrolovat vybavení kola.

Řidiče i cyklisty bude kontrolovat Policie ČR také v Bílovci.

Lipník nad Bečvou nabídne veřejnosti Ekoautosalon - soutěž o nejvydařenější pojízdný model, který vyrobí děti a posoudí dopravní policie.

V Chrudimi celý týden probíhají besedy strážníků Městské policie na ZŠ s názvem Bezpečná jízda = radostná jízda.

Ve Vsetíně podpoří kolo jako dopravní prostředek do zaměstnání v akci Úředníci na kolech. Zaměstnanci městského úřadu, kteří přijedou do práce na kole, pojedou společně na pracovní výlet po okolí města.

Ve Velkém Beranově poběží Běh pro zdraví – sportovní šestiboj s tematickými zastávkami, na kterých budou žáci plnit úkoly zaměřené na bezpečnost provozu, zdravovědu a ochranu životního prostředí.

V Turnově, Uherském Hradišti a Uherském Brodě se pojede na cyklovýlet, v Hroznové Lhotě pojedou na výlet na koloběžce či na in-linech.

Další města se zaměří na pěší pochody. Letovice nabídnou veřejnosti pěší výlet ve městě, ve Zlíně organizátoři připravili pro rodiče s dětmi veselý výšlap Šlapáček za nevšedními zážitky do lesa. Klub českých turistů v Moravské Třebové zorganizuje pěší výlet do okolní přírody se soutěžemi pro celou rodinu Cesta za pokladem a v Plzni pozve všechny na Železničářskou padesátku.

V Litoměřicích se děti i dospělí mohou zúčastnit veselého průvodu Nazdob si cyklistickou helmu a vyhraj!,spojeného se soutěží.

V Hlučíně se večer pojede oblíbená recesistická soutěž pro veřejnost o nejnápadněji a nejzajímavěji osvětlené jízdní kolo Hlučínská světluška.

V pátek pokračuje propagace celoevropské kampaně na ochranu klimatu a soutěže pro mládež Be a Changer. Tentokrát v Třinci.

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Celkem 0 příspěvků v diskuzi


Alpy AKTUÁLNĚ 2025

Alpy AKTUÁLNĚ 2025

INNSBRUCK Co je v Alpách nového, jaké vládnou na horách podmínky pro horolezectví a turistiku, kde se lyžuje, jak fungují chaty i cokoliv jiného, co zajímá návštěvníky nejvyšších evropských hor.... celý článek

Slovensko AKTUÁLNĚ 2025

Vysoké Tatry AKTUÁLNĚ 2025

registrovat

Podívejte se na inspiraci k cestování po Evropě.
Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.
CHORVATSKO 2024 levné ubytování v apartmánech a pokojích po celém Jadranu bez provize cestovkám.







Nejčtenější články

Slovensko AKTUÁLNĚ 2025

Slovensko AKTUÁLNĚ 2025

CHOPOK Zajímá vás, kde se dá projet na lyžích, kde se leze po skalách, jaké podmínky vládnou na hřebenech, jak jsou nateklé ledopády, nebo jaká chata je otevřená? Přinášíme aktuální zprávy
Vysoké Tatry AKTUÁLNĚ 2025

Vysoké Tatry AKTUÁLNĚ 2025

TATRANSKÁ LOMNICA Zprávy, novinky, aktuality, fotografie a videa z Vysokých Tater, z nejvyššího pohoří Karpat.
České hory AKTUÁLNĚ 2024/2025

České hory AKTUÁLNĚ 2024/2025

JEŠTĚD Hory a doly v Čechách i na Moravě nabízejí pohádkové terény pro milovníky všech zimních dobrodružství. Sníh a led láká nejenom na běžky, sjezdovky a snowboard, ale také na sněžnice nebo ledové lezení.
Lanový park ve Stubaital

Lanový park ve Stubaital

AKTUALIZACE Největší lanový park v Tyrolsku můžete navštívit u obce Fulpmes v údolí pod ledovcem Stubai. 13 tras je vybaveno 130 překážkami.  
Necky, fůra, froté... wtf co to je?

Necky, fůra, froté... wtf co to je?

GLOSA Pracuji nově u prvňáků. Slabikáře mají sice barvičky, nový design, interaktivní napojení na digitální tabule, ale převlečení kabátu obsah netvoří.

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Historie křivoklátských lesů - přednáška Rakovník, knihovna Přednáší Robin Ambrož 3.4. 17:00
Running Expo - veletrh Praha, Výstaviště Holešovice 3.-4.4. 3.4.
Camp - veletrh Norsko, Lillestrøm 4.-6.4. 4.4.
Lov v pravěku Rakousko, Asparn 5.-6.4. 5.4.
Doubrava - splutí Pařížov 5.4. 10:00
ILTM - veletrh luxusního cestování Jižní Afrika, Cape Town 6.-8.4. 6.4.
Velikonice v hornickém domku Příbram, muzeum 7.-20.4. 7.4.
Regiony České republiky - veletrh Lysá nad Labem 10.-13.4. 10.4.
Čištění Ohře Ohře 11.-13.4. 11.4.
Dampftoktreffen Německo, Dresden, Verkehrsmuseum 12.-13.4. Parní lokomotivy 12.4.

Diskuse

Nubttzryca Avtbinvip, 2.4.2025 20:12, 120 příspěvků
Shibatiojj pygudanu pygudanu, 2.4.2025 19:55, 1 příspěvek
KarinHiii pygudanu pygudanu, 2.4.2025 19:54, 2 příspěvky
Samohij pygudanu pygudanu, 2.4.2025 19:54, 1 příspěvek
Chip this out Jamespauff, 2.4.2025 19:50, 2 příspěvky
Nepřesná informace - nikoliv Horydoly, 2.4.2025 13:36, 13 příspěvků
PR Horydoly, 2.4.2025 13:32, 2 příspěvky
Nepřesná informace - nikoliv Petr Brynych, 2.4.2025 13:17, 13 příspěvků
PR Miki, 2.4.2025 12:37, 2 příspěvky
JH vodák Marek, 1.4.2025 21:57, 2 příspěvky

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Křivoklátské lesy Horydoly , 2.4.2025 13:29
Polička? Věda nebo Veliko... Horydoly , 24.3.2025 0:53
Prague Bike Fest Na Výsta... Horydoly Open, 20.3.2025 22:13
Největší běžecká výstava ... Horydoly , 16.3.2025 20:23
Každý, kdo jen trochu chc... milan šupa, 13.3.2025 19:43
EXPEDÍCIE (jar 2025) Horydoly , 24.2.2025 13:32
Střední Čechy v březnu Horydoly , 23.2.2025 12:44
Cyklocestování Frýdek Místek Horydoly , 18.2.2025 14:43