Lodě, plavání, lanové aktivity i týmové úkoly jsou na programu letošního setkání vodních skautů Navigamus. Proběhme na vodě i na souši.
Zážitky na vodě i na břehu
Připraveny jsou také hromadné plavby, při kterých se desítky lodí vydají na vodní hladinu. Chybět nebude oblíbená Svatojánská noc, při které na lodích svítí desítky lampiónů. Závodit se bude na oplachtěných i obyčejných lodích.
Tisícovka vodních skautů je zatím vůbec největší účast v dosavadní historii Navigamu. V průběhu pěti ročníků se stal natolik populární, že ho znají i v zahraničí. Zúčastní se ho kromě tuzemských skautů, také skauti z Polska, Ruska, Ukrajiny, Holandska a Slovenska.
"Mám připravený arabský kostým jako Sindibád. Strašně moc se těším na hry a taky na nové kamarády, které tu poznám. U vodáků se mi líbí, že jezdíme na lodích a vždycky přitom zažijeme spousty srandy. Na akci se také těším, protože mám ráda všechny ty outdoorové aktivity," líčí jedenáctiletá skautka Petra Votápková své přípravy na Navigamus.
Skautské městečko v kempu
Pro skauty a skautky je připraven také doprovodný program. Mohou zajít do čajovny, poslechnout si radio Navigamus, nebo navštívit skautské muzeum. Rozkošský kemp se na pár dní promění ve skautské město.
Účastnící ale budou moci navštívit i zajímavá místa v okolí, jako zámek v Novém Městě nad Metují nebo podzemní chodby v Josefově.
"Skauting je příležitostí, jak v bezpečném prostředí mezi kamarády zažívat nevšední zážitky, jako je například lezení na skalách, jízda na lodích a práce s GPS. Nabízí ale také příležitost jak se uplatnit mezi svými vrstevníky, spolupracovat a poznávat nové lidi," uvádí vedoucí akce Radek Prouza.
Co je Navigamus
Název akce Navigamus pochází z latiny a v překladu znamená My plujeme.
Navigamus je celostátní setkání vodních skautů, které se koná každé tři roky. Námětem je vždy významná historická námořní událost, kterou mohou skauti zažít díky týmový a skupinovým hrám, outdoorovým aktivitám a závodům.
Letos je vybrán motiv Sindibádových plaveb. Cílem akce je, aby se skauti potkali, vyzkoušeli si něco nového a hlavně navázali přátelství v rámci České republiky i se zahraničím, která jim zůstanou na celý život.
Čeští vodní skauti
První oddíl vodních skautů byl v České republice založen již roku 1912. V současné době je v Junáku registrováno přes 3200 vodních skautů, čímž jsou jednou z nejpočetnějších skupin vodních skautů v Evropě.
Zobrazit místo Labe na větší mapě