Asistenční služba podporuje pojištění

Asistenční služba podporuje pojištění
Zraněnému cyklistovi bývá zima, je potřeba se obléci.
Autor snímku Mates
SDÍLEJ:

Sanita vás odveze z Francie za šedesát tisíc korun. Letecký převoz zraněných z evropských zemí stojí okolo půl milionu korun. Ze světa přiletíte ve speciálně upraveném lůžku běžnou leteckou linkou za necelé dva miliony korun. Zvláštní letadlo bez mezipřistání vás do Česka dopraví za tři až čtyři miliony korun. To jsou částky, které za vás nejspíš zaplatí pojišťovna. Zorganizování takové akce ovšem bude zřejmě nad vaše síly. V tom případě nastoupí asistenční služba.

Jak na to

Prokurista Europ Assistance Vladimír Fuchs popsal pro Horydoly jeden typický příklad, na kterém je vidět, co lze od asistenční služby čekat:

Dvojice turistů zabloudí na zahraničních horách. K večeru si jeden zlomí nohu, oba jsou vyčerpaní. Volají linku 112, špatně umí cizí jazyk, ale s operátorem se domluví, co potřebují a kde přibližně jsou. Rozebíhá se záchranná akce. Horská služba nešťastníky najde a vrtulníkem je transportuje do nemocnice. Turisté volají na asistenční službu, každý má jinou pojistku a zároveň jinou asistenční službu. Případ přebírá první zavolaná asistence a řeší ho za oba turisty. Telefonuje do nemocnice, zaručuje lékařům poslání peněz na lékařská zákrok a informuje oba dva klienty, co s nimu budou lékaři dělat a jakou mají diagnózu. Druhý den se ukazuje, že zlomenina je komplikovaná a transport do Česka bude nutný speciální sanitkou. Asistence se znovu spojuje s nemocnicí a klienty. Místní sanita pojede na státní hranice a tam si zraněného převezme česká sanita, která ho odveze do tuzemské nemocnice na doléčení. Druhý turista pojede domů linkovým autobusem z autobusového nádraží, kam ho asistence naviguje a zároveň mu najde nejbližší spoj. Po návratu do Česka se asistenční služba domluví s klienty o pojistce, kterou mají zaplacenou. Zda byla dostatečná, zda byla sjednána spoluúčast a zde není potřeba něco doplatit ze strany pojišťovny nebo klientů.

Asistenční služby jsou velmi často součástí všech možných komerčních pojistek.

Ještě důležitější, než průkaz pojištěnce (většinou ve formě kartičky), je na cestách karta s kontakty na asistenční službu. V případě nehody, zranění, nemoci, nebo jiné pojistné události stačí zatelefonovat a asistenční služba vám pomůže z nejhoršího.

Neléčíme! Pomáháme!

"Neléčíme po telefonu. Dáváme doporučení," ujasňuje roli asistenční služeb lékařka Jana Ježková z Europ Assistance. K tomu nabízejí navíc v odůvodněných případech jednání s tamnějšími lékaři a záchranáři, poskytování finančních záruk, posílání peněz a organizace transportu do vlasti.

"Nevoláme krizové linky, jako je třeba 112, to si musí zajistit každý sám," popisuje hranice, za které asistenční služby nemohou jít, prokurista české pobočky Europ Assistance Vladimír Fuchs.

Je to především z technických důvodů. Záchranáři mají na svých linkách přednost před ostatním telefonním provozem, dosáhnou i na místa pokrytá jen minimálním signálem, mohou lokalizovat telefon a pro úspěch záchranné akce je nutný osobní kontakt se svědkem nebo účastníkem nehody na místě.

Na cestovním pojištění se dobře vydělává

Přinášíme několik zajímavých postřehů největší služby působící na tuzemském trhu Europ Assistance.

Asistenční služby sice spolupracují s pojišťovnami, ale jsou to nezávislé subjekty, a tak mají na pojistky nezávislý pohled. "Cestovní pojištění je jeden z nejvýdělečnějších druhů pojištění," uvádí Vladimír Fuchs.

Skoro nikdo si na lékaře nestěžuje

"Stížnosti na léčebnou péči v zahraničí téměř neevidujeme," říká lékařka Jana Ježková. "Dostáváme spíš pochvaly, které patří lékařům v cizině."

Pro pojišťovny a někdy i klienty to má ovšem svůj rub ve finanční náročnosti. "Zvláště v arabských zemích se v poslední době setkáváme s nadbytečnou péčí," dodává Jana Ježková. "Například po střevních potížích v Egyptě, které vyžadují jednu návštěvu u lékaře, jsou pacienti předvoláváni na zbytečné prohlídky každé dva dny. Ty si tamní lékaři samozřejmě účtují."

Pozor na bankovní karty

Na bankovních kartách je pojistka většinou nedostatečná. "Milion korun nestačí ani pro Evropu a je absolutně nedostatečný pro vzdálenější destinace jako jsou například Thajsko nebo USA," míní Vladimír Fuchs.

Pojistka jen na měsíc

Pozor na počet dnů omezujících pojistku po vycestování z České republiky. Typické pojistky mají působnost 30 dní, některé jsou na 60 dní. Delší pobyt není pojištěný.

Jenom zdravotní pojištění nestačí

Zdravotní pojištění, ať už povinné v Evropě nebo komerční v ostatních státech, je vhodné doplnit cestovní pojistkou.

Pokud jsou plánovány adrenalinové aktivity, nebezpečné sporty nebo pobyt v odlehlých končinách, je nutné sjednat speciální pojistku, která tato zvláštní rizika pokrývá.

Online pojistka svádí k podcenění rizika

Online pojištění je vhodné pro nenadálé cesty, ale pokud víte předem, kam a kdy pojedete, je lepší sjednat pojistku na přepážce v pojišťovně. "Online systém preferuje co nejnižší cenu a velmi často se klient pojistí málo, tedy špatně," odhaluje Vladimír Fuchs. Také seznámení s pojistnými podmínkami je všeobecně nižší na internetu než osobně. "Známe to všichni. Smluvní podmínky prostě odklikneme, aniž bychom si je pořádně přečetli."

"Klienti dají normálně za rodinnou dovolenou u moře padesát až šedesát tisíc korun, ale pak se v internetových srovnávačích pojistek snaží ušetřit třicet korun," zná své Pappenheimské Vladimír Fuchs. "To je do nebe volající nepoměr."

Náklady na pojistné události cestovní asistence v roce 2009

Průměrná událost 7540 Kč (nejčastěji drobné zranění a zažívací potíže)

Nejvyšší cena jedné události 3 306 800 Kč (mrtvice v Kanadě a transport)

Nejvyšší cena hospitalizace 3 208 000 Kč

Průměrná cena dopravy letadlem 76 800 Kč

Průměrná cena dopravy sanitou 28 000 Kč

Průměrná cena ambulantního ošetření 3900 Kč

Zdroj: Europ Assistance

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Celkem 0 příspěvků v diskuzi


Abychom udrželi koloběžku 24 hodin v pohybu

Abychom udrželi koloběžku 24 hodin v pohybu

FOTOREPORTÁŽ Jeden závodník na trati, jeden vyčkávající než objede kolečko a předá mu štafetu, a ostatní v hamakách, u grilu či pod tarpem. Tak vypadal závod 24 hodin na koloběžce v Divoké Šárce z pohledu oddílu Titio.... celý článek

Kriminálníci se scházejí v Marseille

Opava City - reprezentační kniha

registrovat

Podívejte se na inspiraci k cestování po Evropě.
Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.
CHORVATSKO 2024 levné ubytování v apartmánech a pokojích po celém Jadranu bez provize cestovkám.







Nejčtenější články

Z Jizerských hor do Českého ráje na koloběžkách

Z Jizerských hor do Českého ráje na koloběžkách

FOOTBIKE GUIDE Brzy po ránu nasedáme do vlaku z Prahy do Jizerek. Dopoledne vystupujeme v Kořenově. Skáčeme na stupátka koloběžek. Svištíme dolů podél Kamenice a Jizery. K večeru zastavujeme v malé vesnici u Mnichova Hradiště v Českém ráji. 
Top prvky na nových herních kasinech pro rok 2024

Top prvky na nových herních kasinech pro rok 2024

Prostřednictví herních portálu je možné najít tisíce her a zabavit se nejen kasinovými turnaji, ale také různými virtuálními softwary a jinými herními vymoženostmi.
TEST Horolezecká helma Simond Rock

TEST Horolezecká helma Simond Rock

Začátečníci, softmoveři, rekreační horolezci, ferátisté - pro ně je určená horolezecká helma Simond Rock, která se prodává v Decathlonu za 749 korun.
Podzemní feráta v Moravském krasu: jeskyně v Ostrově

Podzemní feráta v Moravském krasu: jeskyně v Ostrově

Speleo feráta v Ostrově u Macochy ukazuje syrový podzemní svět. Nedalekou Macochu všichni známe. V jeskynním systému se chodí po chodníčcích, pluje na lodičkách, všude září umělé osvětlení. V Ostrově čeká na návštěvníky jen
Everest vyžaduje pytel na hovínka

Everest vyžaduje pytel na hovínka

Kdo bude letos stoupat na nejvyšší vrchol zeměkoule Mount Everest (8850 m), ponese s sebou na vrchol "poo bag" a zase ho snese dolů.

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Výstava stanů Praha, Letňany 31.5.-25.8. 31.5.
Čertovskej ultratrail Hamr na Jezeře 1.-8.6. 1.6.
Loudání Slaný Nonstop cyklistický závod 5.6.
Letní sraz zimních táborníků Uherský Ostroh 7.-9.6. 7.6.
Dračí lodě Most, Matylda 7.-8.6. 7.6.
Noc kostelů Česko 7.6.
Dračí lodě Nymburk, Labe 7.-8.6. 7.6.
Kaktusy a sukulenty - výstava Praha, Botanická zahrada Univerzity Karlovy 7.-23.6. 7.6.
Víkend otevřených zahrad Česko 8.-9.6. 8.6.
Rychlebská 50 - běh Javorník 8.6.

Diskuse

vxjhcrrh prescription, 3.6.2024 0:56, 118 příspěvků
ouzzlgcn azithromycin 500 india, 3.6.2024 0:42, 118 příspěvků
kam patří pes? Novinář, 2.6.2024 22:19, 5 příspěvků
chudáčku Honzíku Marcel, 2.6.2024 20:37, 5 příspěvků
chudáčku Honzíku Honza, 2.6.2024 8:59, 5 příspěvků
chudáčku Honzíku Marcel, 1.6.2024 11:31, 5 příspěvků
Zimní pneumatiky v květnu Michael Beranek, 31.5.2024 15:27, 1 příspěvek
INU Šlojíř, 29.5.2024 21:30, 2 příspěvky
z Ještědu Pišišvor, 29.5.2024 16:55, 3 příspěvky
INU Honza, 29.5.2024 9:55, 5 příspěvků

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Nebuďme vesmírným zákonem... milan šupa, 29.5.2024 19:47
Malý ukrajinský Picasso Horydoly , 21.5.2024 12:59
Re: Bikesraz na Vysočině Horydoly , 17.5.2024 12:22
Přepis hlasu na text Horydoly , 11.5.2024 14:54
How to battle gym anxiety... Horydoly , 2.5.2024 9:51
Čarodějnický běh Horydoly , 1.5.2024 23:09
SALZKAMMERGUT TROPHY Horydoly , 1.5.2024 23:06
Pink EXPO Horydoly , 26.4.2024 0:47