České Budějovice opět po roce zaplnily noční běžci

Malše, České Budějovice, železniční most.
Autor snímku Kuba Turek
SDÍLEJ:

Seriál nočních běhů Night Run se těší velké popularitě a stejně tak tomu bylo i v Českých Budějovicích. Na start všech závodů se postavilo šestnáct set běžců a běžkyň.

Prvním závodním během ze čtyř vložených závodů byl čím dál více oblíbený dětský innogy Kids Cup, kde jen v té nejmladší kategorii do 6 let startovalo 50 dětí. I v dalších devíti kategoriích bylo startovní pole dětí ohromující. Každý malý účastník získal v cíli překrásnou medaili a tři nejrychlejší v kategorii získali plno cen od partnerů. Zde běželo ke dvěma stovkám malých běžců.

V 17:00 hodin vyběhl stopadesátičlenný balík běžců v nezávodním běhu pro rodiny s dětmi Bosch Family Run. Všichni si to užili a v cíli dostali opět krásné medaile s designem zapadajícího slunce. Jeden z účastníků vyhrál v losování startovních čísel dokonce sušičku Bosch za 18 tisíc korun.

Večer, když se začalo stmívat, bylo vše připravené pro noční běhy. Pětikilometrový okruh letos vedl ze zázemí směrem podél Vltavy a zpět do Stromovky a odtud se běžci vydali zpět přes Sokolský ostrov a přes houpací most zpět na náměstí Přemysla Otakara II. Trať vedla po asfaltu a byla celkem rovinatá. Orientaci výborně pomáhali dobrovolníci. První startoval Avon Běh proti rakovině prsu a jako druhý hlavní závod dne NN Night Run Plzeň na 10 km. Startovního prvního výstřelu se ujal náměstek primátora Mgr. Petr Podhola a druhý výstřel na dlouhé trati zajistil ředitel českobudějovické agentury NN Jiří Sobolík jako zástupce generálního partnera.

Hned po startu závodu se na čele utrhl Miroslav Burian z CEPpro teamu a suverénním stylem doběh do cíle start/cíl s časem 17:41 min. Na druhém místě doběhl Milan Krejčík ze Sportisimo hvězdy s časem 18:10 min a na třetím místě Jan Kobes z CBC teamu se ztrátou na druhého šest sekund. Mezi ženami doběhla do cíle první Nela Küffnerová v čase 19:08min. před druhou Lenkou Švábíkovou a třetí Karolínou Hrubou.

Podobný průběh měl i desetikilometrový NN NIGHT RUN ČESKÉ BUDĚJOVICE. Na čele opět běžel osamocený Jiří Csirik z Atletiky Písek a také suverénním stylem doběh do cíle s časem 35:00 min. Na druhém místě doběhl Jan Sýkora s časem 37:05 min a na třetím místě Jan Svatoň se ztrátou na druhého dvou sekund.

Mezi ženami doběhla do cíle první Barbora Kopřivová v čase 42:37 min. před druhou Šárkou Grabmüllerovou a třetí Lucií Horelicovou.

Ocenění zaslouží i kvalitní a rozsáhlé zázemí tohoto velkého závodu. Webové stránky, přihlášky a odbavení v místě bez front, dostatečná rezerva míst pro příchozí, závodnický balíček, parkování, občerstvení, testovací boty Mizuno, výsledky i odsýpající vyhlášení. Velkému zájmu se těšil i stan generálního partnera NN, který účastníkům nabídnul bohatý doprovodný program včetně aktivit pro děti. Zkrátka celý den probíhal v pohodě a bez nervů… Stálo to za to!

Kromě mnoha kategorií v běhu na pět i na deset kilometrů se vyhlašovaly i rodinné teamy na 5 km, a tak se dá říct, že jen málokdo se nedostal na stupně vítězů. Platí to i doslova, před vyhlašováním se totiž na stupních střídali a fotili různí běžci, ať už sami, ve dvojicích nebo ve skupinkách. Radost měli snad ještě větší než skuteční vítězové.

INFO: Night Run