Lyžař a kickboxerka ovládli Brdský půlmaraton

Lyžař a kickboxerka ovládli Brdský půlmaraton
Jan Majer vyhrál Brdský půlmaraton 2024.
Autor snímku Martin Wawrzyczek
SDÍLEJ:

Švadrona hasičů v pevném šiku u historických stříkaček vzdala hold pelotonu běžců, když vyrazil od obecního rybníka v Kytíně vzhůru do kopců. Brdský půlmaraton, třetí díl letošního Trail Running Cupu, přesunul termín do žhavé prázdninové soboty.

Lyžař a kickboxerka ovládli Brdský půlmaraton
Brdský půlmaraton.
Autor snímku Martin Wawrzyczek
Jak na to

Horydoly jsou mediálním partnerem Trail Running Cup.

Startovalo se už v 10 hodin ráno. Na prosluněných mýtinách lehce pofukovalo, lesní stezky poskytly milosrdný stín. Několik pasáží přineslo i překonávání napadaných větví, náročnou prověrkou byly dva kopce u Knížecích studánek a před cílovým padákem, převýšení napočítalo celkem 419 metrů. A v cíli čekal program Kytínského kulturního léta s hasičskými slavnostmi a hudebním festivalem.

Pětatřicetistupňová horúčava udeřila až po poledni. Požární nádrž nabídla osvěžení. Zkrátka zážitkový běh!

Jan Majer

Jan Majer si dojel pro vítězství (1:32:01) z Plzně. "Moc pěkný závod, v lese byl ještě docela chládek," říkal 51letý lyžař laufařského eD-system teamu s úspěšnými účastmi na Marcialonze nebo Birkenbeinerrennetu. "Drželi jsme se dlouho spolu (s Daliborem Šťastným) a Italem (třetí Gabriele Frascona). Já jsem ještě zabral v posledním kopci a to rozhodlo," popisoval svůj premiérový triumf v Trail Running Cupu. Prvního soupeře za sebou nechal v cíli 21 vteřin, druhého 1:50.

Na páté místo dosáhl Rafael Onzi z Brazílie, běželi tu borci ze tří kontinentů! Do desítky se vešel i Adam Pražák, bývalý atlet, nyní jeden z tvůrců nekonečného televizního seriálu Ulice. "Musel jsem si vzít camel bag, žena mi hlásila nebezpečí veder a jinak by mě nepustila," ukazoval v cíli. Poprvé na půlmaratonské distanci obstál třeba 18letý Bedřich Břicháček (1:46:25). A poslední opět nebyl 79letý superveterán Petr Boušek (2:42:32).

Brdský půlmaraton.

Markéta Krejzlová

Mezi ženami byla nejlepší (1:59:40) Markéta Krejzlová, 26letá pražská fyzioterapeutka z Body solution clinic a hlavně elitní kickoboxerka. Předloňská mistryně Evropy nejprestižnější federace WAKO a loni stříbrná na světových hrách bojových sportů v Rijádu! Rány ale na trati nerozdávala, aby setřásla soupeřky. Na Brdy vyrazila s přítelem. "Běželo se mi hezky, kopečky byly náročný, ale z kopce to šlo, to mi jde líp. V cíli jsem byla z vítězství překvapená, nešla jsem úplně na krev," vyprávěla s úsměvem.

"Běhání mám taky ráda, zařazuju ho jako kondiční přípravu, zvládám až 40-50 km týdně a jednou bych chtěla dát i nějaké ultra. Ale v závodní sezoně nemůžu tak velké objemy, ty delší tratě jdou s mým tréninkem trošku proti sobě," vysvětlila.

Brdský půlmaraton.

Stupně vítězů byly natěsno. Druhá skončila jen 26 vteřin za ní Markéta Páralová a třetí Daniela Mayerová (-37). Tradiční zápis a vítězství v 55+ učinila nezdolná kladenská vytrvalkyně Hana Breburdová (2:26:50), jen dva dny po absolvovaném maratonu v Krči. „Asi to nebyla ideální příprava, ale běželo se mi dobře,“ hodnotila v cíli.

Doprovodnou devítku po části trati vyhráli Jan Stibor (35:57) a Jitka Urbanová (48:33). Děti čekal překážkový terénní běh v epicentru závodu.

INFO: Kompletní výsledky a Trail Running Cup

 

 

Trail Running Cup pokračuje podzimním Česko-německým maratonem v zádumčivé krajině Českého lesa u Nemanic 12. října.

Trail Running Cup 2024

16. března Trail Praha (Petřín) 10 km/5 km
3. srpna Krkonošská 50 (Špindlerův Mlýn) 50 km/21 km
24. srpna Brdský půlmaraton (Kytín) 21 km/10 km
12. října Půlmaraton Český les (Nemanice) 21 km/7 km
3. listopadu Motolské jamky (Praha) 10 km/5 km
7. prosince Maraton Praha - Dobříš (Braník) 44 km/10 km

Trail Running Cup v roce 2023
Trail Running Cup v roce 2022

Trail Running Cup v roce 2021
Trail Running Cup v roce 2019
Trail Running Cup v roce 2018
Trail Running Cup v roce 2017
Trail Running Cup v roce 2016

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Celkem 0 příspěvků v diskuzi


Tři české medaile na mistrovství světa v zimním triatlonu!

Tři české medaile na mistrovství světa v zimním triatlonu!

Čeští reprezentanti opět potvrdili, že v zimním triatlonu patří k těm nejlepším. Na mistrovství světa v italském lyžařském středisku Cogne vybojovala Aneta Grabmüller v závodě žen stříbro, bronz slavili Helena Karásková a Marek Rauchfuss.... celý článek

Birkebeinerrennet: běžky, kolo, běh

Karlův běh na Božím Daru

registrovat

Podívejte se na inspiraci k cestování po Evropě.
Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.
CHORVATSKO 2024 levné ubytování v apartmánech a pokojích po celém Jadranu bez provize cestovkám.







Nejčtenější články

Krkonošská 70 slaví sedmdesátku

Krkonošská 70 slaví sedmdesátku

Legendární dálkový běžecký závod Krkonošská 70 oslaví 8. března jubilejní 70. ročník. Jeden z nejstarších tuzemských lyžařských závodů na běžkách se poprvé uskutečnil v roce 1955. V současnsti je součástí seriálu Stopa pro

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Running Expo - veletrh Praha, Výstaviště Holešovice 3.-4.4. 3.4.
Camp - veletrh Norsko, Lillestrøm 4.-6.4. 4.4.
Liptov Ride Liptovský Mikuláš Kajak, běh, skialp, freeride, MTB 5.4.
Adamello Ski Raid Itálie, Ponte di Legno Skialpinismus 5.4.
Vienna City Marathon Rakousko, Vídeň Městský běh 6.4.
ILTM - veletrh luxusního cestování Jižní Afrika, Cape Town 6.-8.4. 6.4.
Regiony České republiky - veletrh Lysá nad Labem 10.-13.4. 10.4.
Myslivost a příroda - veletrh Kroměříž, Výstaviště 12.-13.4. 12.4.
Krakonošovo Labíčko Labe, Vrchlabí Divoká voda 19.4.
Jizerské hory Trail Run Severák 19.4.

Diskuse

Зарубежные сериалы беспла... ScottKasia, 2.4.2025 5:56, 8 příspěvků
Chip this for all to see Jamespauff, 2.4.2025 5:52, 1 příspěvek
Check this visible Jamespauff, 2.4.2025 4:29, 1 příspěvek
Check this out Jamespauff, 2.4.2025 4:24, 1 příspěvek
Online Schools in Georgia Online_jmMa, 2.4.2025 3:37, 1 příspěvek
Kraken: Полная конфиденци... AnthonyNed, 2.4.2025 3:07, 13 příspěvků
JH vodák Marek, 1.4.2025 21:57, 1 příspěvek
Proč 2 h do Špindlu, když... Skiák, 28.3.2025 13:31, 1 příspěvek
Podivný úvod . . . . Honza, 28.3.2025 10:36, 3 příspěvky
Podivný úvod . . . . Horydoly - Kuba Turek, 27.3.2025 15:43, 3 příspěvky

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Polička? Věda nebo Veliko... Horydoly , 24.3.2025 0:53
Prague Bike Fest Na Výsta... Horydoly Open, 20.3.2025 22:13
Největší běžecká výstava ... Horydoly , 16.3.2025 20:23
Každý, kdo jen trochu chc... milan šupa, 13.3.2025 19:43
EXPEDÍCIE (jar 2025) Horydoly , 24.2.2025 13:32
Střední Čechy v březnu Horydoly , 23.2.2025 12:44
Cyklocestování Frýdek Místek Horydoly , 18.2.2025 14:43
Budějovicko láká na valen... Horydoly , 15.2.2025 2:38