Na české straně popisuje dnešní stav Horská služba:
Na hřebenech Krkonoš je 100-150 cm sněhu. Za posledních 24 h napadlo na hřebenech 25 cm nového sněhu, za posledních 48 h napadlo 35 cm, za poslední 3 dny napadlo 65 cm nového sněhu, za posledních 5 dní napadlo 105 cm nového sněhu v kombinaci se silným západním a severozápadním větrem, v současné době s větrem severním.
Více sněhu je uloženo na závětrných svazích (severovýchod až jihozápad) v odtrhových zónách a ve žlabech. Nad pásmem lesa se na severovýchodu až jihozápadu se vlivem větru tvoří sněhové desky. Zde se mohou vyskytnout laviny deskové z navátého sněhu. V polohách pod 1200 m n.m. se mohou vyskytnout laviny z nového sněhu.
Ve sněhové pokrývce se začínají vytvářet hranaté krystaly a to zejména na severních a stinných svazích. Zde se mohou vyskytnout laviny z nestabilních vrstev starého sněhu nebo v kombinaci starého a nového sněhu. Testy stability vykazují střední až nízkou stabilitu.
Uvolnění laviny je možné již při malém dodatečném zatížení a to zejména na strmých svazích. V některých případech je možnost samovolného uvolnění lavin velkých a ve výjimečných případech i velmi velkých rozměrů, které se obvykle zastaví až v dolní části svahu. Tendence lavinového nebezpečí je setrvalá.
Na polské straně informuje o dnešních podmínkách Gorskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe:
V nejvyšších partiích Krkonoš je teplota od ranních -8 stupňů Celsia do -6 stupňů Celsia přes den. Velmi silný severozápadní vítr, nárazy vichřice přes 25 m/s. Sněžení během celého dne. Mlha způsobuje omezenou viditelnost.
Nad 1000 m n.m. je místy vrstva ledu a na ní leží 60 - 120 cm čerstvého i navátého sněhu. Prošlapávání cesty vyžaduje velkou námahu.
V nižších partiích Krkonoš a v oblasti Jeleniogórské doliny je teplota -4 až 0 stupňů Celsia ráno a 0 stupňů Celsia přes den. Severozápadní vítr je mírný, ale se silnými nárazy. Oblačnost způsobuje proměnlivou viditelnost. V údolí se během dne střídá déšť a sněžení. Na zemi leží 5 - 60 cm čerstvého, navátého a mokrého sněhu dole.
Turistické stezky jsou v zimě uzavřeny:
Červená značka přes Kocioł Łomniczka od chaty Nad Łomniczka k boudě Dom Śląski.
Modrá značka Jubilejní silnicí od křižovatky s červenou značkou u Zakosů po křižovatku s červenou značkou na Czarny Grzbiet.
Žlutá značka přes Biały Jar od chaty Strzecha Akademicka ke křižovatce s černou značkou Śląska Droga.
Modrá značka přes Kocioł Małego Stawu od Domku Myśliwskiego k boudě Samotnia.
Červená značka od křižovatky se zelenou značkou pod Słonecznikem nad Kotłem Wielkiego Stawu a Kotłem Małego Stawu. Obchvat je veden po zimní trase, která je vyznačena tyčemi!
Žlutá značka z Mokrego rozcestí nad boudu Pod Łabskim Szczytem do Sněžných jam.
Zelená značka z Mokrego rozcestí přes Sněžné jámy na rozcestí pod Vysokým kolem.
Červená značka ze Sněžných jam do sedla pod Śmielcem. Zimní obchvat po jižních svazích Vysokého kola vede podél tyčového značení.
Zelená značka od horní stanice lanovky Szrenica nad Kotłem Szrenickim na Mokré sedlo.
Zimní varianta černé značky je otevřena přes Biały Jar vedoucí do Kaczych Dołkow na modrou značku nad chatou Strzecha Akademicka. Je určena především pro skialpinisty a turisty na sněžnicích.
ČTĚTE TAKÉ PODMÍNKY VE VYSOKÝCH TATRÁCH:
Na Slovensku je 4. stupeň lavinového nebezpečí
V Polsku byl zakázaný vstup do Tater