Run Tour Liberec ...a furt do kopce!

Run Tour Liberec ...a furt do kopce!
Run Tour 2012 v Liberci. Start dětské kategorie.
Autor snímku Jirka Ransdorf
SDÍLEJ:

Run Tour České pojišťovny má grády. Kdo si letos vychutnal závody tohoto seriálu v Plzni nebo Brně, ví své, ti ostatní se můžou těšit ještě do Olomouce, Hradce Králové nebo Budějek. Stojí to za to, atmosféra výborná, servis dokonalý...a někdy, někdy to trochu bolí. Jako třeba teď v Liberci.

Celý seriál Runo Tour České pojišťovny má neopakovatelnou atmosféru. Sejdou se tu borci, kteří dávají celý seriálek, začátečníci, kteří si "to" jdou zkusit porpvé, pohodáři i závodníci.

Hlavně klídek!

Nike Run v Praze trumfnul v tom, že si můžete vymyslet slogan na triko. Run Toutr na to jde trochu jinak. Do startovní listiny si můžete napsat svoji vlastní výzvu. To se člověk dočte! Třeba: "Když to dám pod padesát, vypleju babičce zahradu." Nebo "Když to zaběhnu za hodinu, vykoupu se ve fontáně." Nebo třeba: "Když to zaběhnu pod padesát, přihlásím se na půlmaraton." Možností moc, fantazie je mocná čarodějka.

To se to slibuje před závodem! Je to prostě pohodička. Jenže i ta někdy skončí. Zasvěcenci pochopili, když se podívali na mapu závodu, který se běžel 14. července v Liberci, ti ostatní zavětřili při slovech ředitele závodu. "Je to trošku do kopce. Hlavně klídek, neštvěte se... svůj traťový rekord asi nevylepšíte..." atd. atd.

Pochopil jsem, okolí Liberce znám doscela dobře, v mapě se taky orientuju. Čekal nás skoro kros. Běželo se na 5 a 10 kilometrů a startovalo se společně, takže kdo to napálil s pětkaři, mohl jen pak lapat po dechu, sledovat je, jak vbíhají do cíle a sám zatočit na druhé kolečko.

Do kopce! Stoupání, rovinka, klesání, stoupání k občerstvovačce, sešup, a pak  kilák asfaltu kolem zadního traktu Zoo. Příznačně kolem rybníčku, který se nazývá Labutí jezírko. 

Labutí píseň u Labutího jezírka

Kdo se pošetřil při seběhu lesní cestou, mohl to u Labutího jezírka rozbalit a užít si asfaltu. Kdo ne... sorry, Jizerky se s nikým nemazlí!

Byl to krásný závod, to stoupání dalo zabrat, ale stálo to za to. Fajn byla paní na občerstvovačce, která nabádala "Vorazte si, napijte se..." a podávala vodu. O kousek dál rozjařená partička u táboráku zase s výkřikem "Voda" nabízela vodku a lahváče - prostě klídek, jak říkal pan ředitel.

Dorazili jsme, přežili jsme, traťové rekordy si (až na výjímky) opravdu nevylepšili. Někdo to trochu přepískl, a tak při pohledu na zhroucené borce mohl jeden z diváků konstatovat, že tohle asi nebyla Run tour, ale Ruin tour.

Další závody seriálu Run Tour se konají 11. srpna v Olomouci, 22. září v Hradci Králové a 7. října v Českých Budějovicích. 

INFO: Run Tour 2012

Běhy 2012 na Horydoly 

We Run Prague. Dáte to také?

První handicapovaný závodník na Adrenalin Cup 2012

Run-Up na nejvyšší barák v Brně

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

run tour

chtěl bych dodat  ,že to byl opravdu těžký závod ,ale organizace a trať byly baječné.100 metrů za městem a jste  v krásné přírodě.příště přijedu i s dcerou opět a přivedeme daší nadšence.  štichi

Reaguj
Celkem 1 příspěvek v diskuzi


Macka vede Klub českých turistů

Macka vede Klub českých turistů

Předsedou Klubu českých turistů byl zvolen Ladislav Macka. Nastupuje po svém předchůdci Jiřím Homolkovi, který vloni zemřel.... celý článek

Polsko AKTUÁLNĚ 2025

Matka zastřelené studentky na Filozofické fakultě spáchala sebevraždu v Macoše

registrovat

Podívejte se na inspiraci k cestování po Evropě.
Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.
CHORVATSKO 2024 levné ubytování v apartmánech a pokojích po celém Jadranu bez provize cestovkám.







Nejčtenější články

Zvyšte hru: Fairspin TFS token vylepšuje zážitek z online hazardních her

Zvyšte hru: Fairspin TFS token vylepšuje zážitek z online hazardních her

Prostředí online hazardních her se vyvíjí elektrizujícím tempem, poháněné pokroky v technologii blockchain a rostoucí touhou po transparentnosti a platformách zaměřených na hráče. Průmyslová zpráva předpovídá, že celosvětový trh s online hazardními hrami dosáhne
Za snowbikovým guru do Obertauern

Za snowbikovým guru do Obertauern

"Nezatáčej řídítky! Otoč hlavou, a zatočí to samo! Hlava, nic jiného!" Povely Hermanna Kocha, světového rekordmana a instruktora jízdy na snowbiku, se rozléhají sjezdovkou v rakouském skiareálu Obertauern. Stačí hodinový dril, abyste se
Kocába - vodácký průvodce

Kocába - vodácký průvodce

RIVER GUIDE Kocába pramení na jižním okraji příbramské čtvrti Nová Hospoda nedaleko obce Dubno. U Dubence řeku podtéká dálnici D4, u Višňové napájí tři rybníky. Pak se stáčí na sever a protéká obcí Daleké Dušníky. Pod Tuškovským vrchem se stáčí na východ a protéká hlubokým lesem pod Starou
Zkoumání bohatství kultur: Spojení přes hranice

Zkoumání bohatství kultur: Spojení přes hranice

Kulturní rozmanitost je jednou z nejvíce fascinujících a obohacujících vlastností lidstva. Každá společnost, etnická skupina a geografický region s sebou přináší jedinečné bohatství tradic, zvyků, jazyků a uměleckých projevů, které přispívají ke kráse a složitosti světa,
Ľadopád v Patrii ve Vysokých Tatrách

Ľadopád v Patrii ve Vysokých Tatrách

CLIMBING GUIDE Ľad v Patrii je jedním z nejoblíbenějších ledopádů ve Vysokých Tatrách. Není divu, protože je poměrně lehký (WI 2-3), dlouhý (2 délky) blízko od Popradského plesa (30 min) a zajištěný (pro

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Belá - začátek splutí Podbanské Povolené splutí 15.4.-30.9. 15.4.
Pstruhová sezona
Česko Začátek lovu 16.4.
Soutěž o nejlepšího velikonočního beránka Nové Strašecí, Muzeum T.G.M. 16.4. 17:00
Král Záhoria - cyklomaraton Skalica Horská kola 19.4.
Krakonošovo Labíčko Labe, Vrchlabí Divoká voda 19.4.
Půlmaraton Pardubice Běh, koloběžky, vozíčkáři 19.4.
Jizerské hory Trail Run Severák 19.4.
Mastník - splutí Sedlčany, kasárna 20.4.
Pohár Plzeňského kraje XCO Město Touškov Horská kola 20.4.
Velikonoce v hornickém domku Příbram, muzeum 7.-20.4. 20.4.

Diskuse

turecký mystifikátor Horydoly - Andrea Černá, 15.4.2025 2:40, 3 příspěvky
turecký mystifikátor turčíkolog, 15.4.2025 1:42, 3 příspěvky
hrozná instituce na peníze Huze, 14.4.2025 18:34, 1 příspěvek
Smrt Ondřej, 14.4.2025 13:26, 2 příspěvky
Smrt PK, 14.4.2025 12:58, 2 příspěvky
Takže je rozumné jet trek... Piký, 14.4.2025 11:32, 1 příspěvek
hory Atlas Klekí Petra, 11.4.2025 18:43, 2 příspěvky
hory Atlas Michal, 11.4.2025 17:34, 2 příspěvky
Za co bože za co trestáš ... Horydoly - Kuba Turek, 11.4.2025 13:39, 7 příspěvků
Za co bože za co trestáš ... Purkrabí, 11.4.2025 12:53, 7 příspěvků

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Re: Pražský veletržní areál Horydoly , 10.4.2025 0:45
Jak Bosch eBike Systems s... Horydoly , 7.4.2025 11:00
Špindlerův Mlýn startuje ... Horydoly , 5.4.2025 0:33
Prahou proběhne 16 tisíc ... Horydoly , 4.4.2025 19:01
Veletrhy Ostrava Horydoly Open, 3.4.2025 21:36
Křivoklátské lesy Horydoly , 2.4.2025 13:29
Polička? Věda nebo Veliko... Horydoly , 24.3.2025 0:53
Prague Bike Fest Na Výsta... Horydoly Open, 20.3.2025 22:13