Cyklistický přívěs Weehoo i-Go je určený pro děti aktivních rodičů. Objevil jsem ho na stránkách amerického výrobce, když jsem hledal vhodné vozítko pro svá tříletá dvojčata. Na českém trhu jsem našel pouze tažnou tyč (trailgator) a závěs dětského kola za dospělé (follow me), ale nic se mi nelíbilo.
Tříleté děti odrostly z vozíku Chariot Cougar. Poohlédl jsem se proto na českém trhu, ale nenašel jsem pro ně nic, co by se pro ně zdálo vhodné.
Důvod je prostý: vozík už je jim malý a systémy trailgator i follow me vyžadují, aby dítě po celou dobu jízdy sedělo na sedle svého kola a drželo se řídítek.
Vzhledem k dlouhým výletům, které s dětmi s manželkou absolvujeme, si toto neumím při jejich ještě dost malém věku představit.
U tyče se mi nelíbí ani způsob uchycení dětského kola, kdy kolo je napojeno mírně zešikma.
Dítě může šlapat nebo si jenom hrát
Weehoo se mi zdá pro děti bezpečnější. Tříbodový bezpečnostní pás, pedálové pásy k zajištění dětských nožiček a pohodlná sedačka jsou základem tohoto systému. Dítě může šlapat nebo nemusí. Může se za jízdy najíst, napít, nebo si hrát s oblíbenou hračkou, což naše děti naplno využívají. Nestalo se nám, že by nechtěly ve vozíku sedět, nebo se nudily.
Přívěs Weehoo i-Go se snadno a rychle skládá i rozkládá. Materiál, ze kterého je vyrobena kostra vozíku, je ocel. Sedadlo se závěsem je duralové. Výrobce uvádí záruku na kostru pět let a na ostatní součásti dva roky.
Jezdíme na desítky kilometrů dlouhé výlety
Z pohledu cyklisty a otce jsem s přívěsem spokojený. Při zatěžkávací zkoušce jsme v České Kanadě najeli kolem hradu Landštejn bez problémů padesát kilometrů s pouhou jednou přestávkou. Nemuseli jsme se vyhýbat ani turistickým trasám, s vozíkem jsme zvládli téměř všechno.
Při jízdě po rovinkách nebo do kopce jsem nepocítil, že by mě přívěs nějak rozhazoval, jenom při rychlejších sjezdech z kopce jsem občas ucítil lehké vychylování kola, které bylo způsobeno šlapáním dítěte v přívěsu.
Teď s ním běžně jezdíme v České Kanadě a v Podyjí.
Špatné vlastnosti mě zatím nenapadají
Snažím se ještě napsat něco negativního, aby vozík nevypadal jako bezchybný. Napadá mě snad jen to, že když přívěs zvládá i náročné terény, přece jen by mohl být o něco víc odpružený a že na nerovnostech někdy zadrnčí kryt řetězu, což ale zase na druhou stranu vyváží potřeba tohoto krytu na ochranu dítěte.
Vozík je dovezený do České republiky teprve měsíc, třeba za rok používání by se objevily další nedostatky, ale zatím mě nic jiného nenapadá.
Devět tisíc korun na americký přívěs
Co se týká ceny, ta se pohybuje ve všech státech zhruba stejně v přepočtu těsně pod devět tisíc korun. Z prvních ohlasů u nás poznávám, že je pro někoho přívěs drahý, někomu se zase zdá být cena přijatelná, nebo dokonce výrobek označuje za levný. Asi jako u všeho zboží platí, že spíš záleží, který člověk co preferuje a co je ochotný pořídit pro své děti a pro sport.
Příjemně nás překvapil úspěch vozíku v Polsku, kde vyhrál první cenu v soutěži Mother&Baby. Další dobrá zpráva přišla ze Slovenska, kde si vozík Weehoo i-Go pořídil postižený chlapec, který má kvůli dětské obrně horší pohyblivost dolních končetin. Na normálním kole nemůže jezdit a náš vozík mu umožní cyklistiku aspoň v této podobě.
Šéfredaktorem magazínu Městem na kole se stává Martin Šnobr. Původně řadový redaktor vystřídal na vedoucí pozici Jiřího Motýla. Ten byl šéfredaktorem deset let po Vratislavu Fillerovi.
Na Dunajskou stezku se vydaly 4 děti ve 4 vozících se 4 maminami na 4 kolech. Jely jsme z Pasova do Vídně. Tátové nás dovezli na start na okraj města, pomohli naložit do vozíků vše