Sledujeme úspěchy jednoho z nejlepších lezců současnosti. Teprve vloni vstoupil Adam Ondra mezi dospělé horolezce. Hned vyhrál Světový pohár v lezení na umělé stěně, posbíral jedny z nejtěžších přelezů na skalách a stal se špičkovým boulderistou.
21. listopadu Vítěz kombinace Světového poháru Po druhém místě v lezení na obtížnost v posledním závodě Světového poháru ve slovinské Kranji se Adam Ondra stal celkovým vítězem v kombinaci (boulder, obtížnost, rychlost).
2. listopadu Osmé místo v Huai Čínský závod lezeckého Světového poháru v Huai se Adamu Ondrovi nepovedl. Skončil osmý a tedy poslední ve finálovém souboji. Vyhrál Rakušan Jakob Schubert, kterého na stupně vítězů doprovodili Francouz Manuel Romain a Němec Thomas Tauporn.
29. října Adam Ondra vylezl supertěžké cesty na Madagaskaru Mnohadélkový výstup nejvyšší obtížnosti Tough Enough (8b+) na Tsaranoru v nitru ostrova Madagaskar vylezl Adam Ondra.
30. září Adam skončil třetí v Puursu Ve Světovém poháru v Puursu skončil Adam Ondra třetí. Závod vyhrál Ramon Julian Puigblanque (Španělsko) a za ním dolezl Jakob Schubert (Rakousko).
23. září Vicemistr z Imstu Vicemistrem Evropy se stal Adam Ondra v Imstu. Na druhém místě dolezl v boulderingu i obtížnosti s lanem.
20. července Arco Rock Legend podruhé Cenu Rock Award v rámci závodů Rock Master získal Adam Ondra již podruhé. Uděluje se nejlepšímu skalnímu lezci planety. Nejlepší závodníkem je Japonka Akiyo Noguchi a legendou skalního lezení se stal Maurizio Manolo Zanolla z Itálie.
20. června Vítězství v Moskvě Moskevské kolo Světového poháru v boulderingu vyhrál Adam Ondra po tvrdém boji s dalšími několika borci. V průběžném pořadí Světového poháru je na druhém místě za Kilianem Fischhuberem.
16. května Druhé místo v Greifensee Český reprezentant Adam Ondra skončil druhý za Rakušanem Kilianem Fischhuberem na prvním závodě boulderingového světového poháru. Závod se konal ve švýcarském Greifensee.
10. května Mello Blocco Adam Ondra se zúčastnil jako každý rok prestižního setkání boulderistů Mello Blocco na italské straně pohoří Bergell. Vyhrál stejně jako vloni, ale nevylezl všech osm soutěžních boulderů. Jeden nezdolal. V ženské kategorii na tom byla stejně vítězka Chloe Graftiaux z Belgie. Na 7.-8. místě skončila česká závodnice Silvie Rajfová.
12. dubna Adam vždycky řádil, co to dalo Jako rodiče jste zničili zdraví svého syna. Každý vrcholový sport poškozuje zdraví. Jaký z toho máte pocit? Otec Adama Ondry, zvaný Bokula, bývalý výkonný lezec, k tomu říká: "Adam by si stejně něco vybral, ale nebyl by v tom asi tak úspěšný jako v lezení. Když jezdil na kole, bylo to na doraz. Potom na snowboardu řádil, co to dá. Závodníci na umělých stěnách sice končívají okolo třicítky, ale ve skalách mohou dosahovat špičkových výkonů i ve čtyřiceti letech. Rekreační lezení na velmi dobré rovni lze provozovat až do smrti."
15. března Vylezl 9b v Siuraně Adam Ondra přelezl cestu Golpe de Estado 9b, v sektoru El Pati ve španělské lezecké oblasti Siurana. Autorem a prvovýstupcem cesty je Američan Chris Sharma. "Poprvé byla zopakována cesta s klasifikací 9b navrženou od prvovýstupce," poznamenal k tomu Petr Jandík na serveru Horyinfo.
10. března Rozhovor v Planet Mountain Adam Ondra poskytl rozhovor prestižnímu lezeckému serveru Planetmountain.com.
Symbol Mezinárodního dne hor 11. prosince se skládá ze tří rovnostranných trojúhelníků vyrůstajících z pomyslné vodorovné čáry. Převážně černé trojúhelníky znázorňují hory, první zleva má modrý diamant na vrcholu, znázorňující ledovce... celý článek
Horský hotel Popradské pleso (1494 m) je snadno dostupný v zimě i v létě. Proto je oblíbený nejen mezi turisty, ale také horolezci a skialpinisty ve Vysokých Tatrách. Nabízí velkolepé horolezecké túry především
Symbol Mezinárodního dne hor 11. prosince se skládá ze tří rovnostranných trojúhelníků vyrůstajících z pomyslné vodorovné čáry. Převážně černé trojúhelníky znázorňují hory, první zleva má modrý diamant na vrcholu, znázorňující ledovce
4710 metrů vysoká Ušba je opancéřovaná strmými žulovými plotnami jako elegantní skalní královna. Kavkazský král Elbrus je jejím protikladem. Vypíná se o kilometr výš a chrání ho mohutné, ale jen mírně skloněné