Doprava
Na kole, autem, autobusem, nebo vlakem do Bílého potoka. Odtud vedou tři cesty:
* Po silnici směrem na Smědavu k Sedmitrámovému mostu a o zatáčku níže doleva do prudkého kopce nejprve podél horského potůčku a poté údolíčkem k Supí hlavě (vlevo) a Kohoutímu hřebenu (výše vpravo). Orientačně náročné, ale časově nejkratší.
* Po žluté turistické značce přes Bartlovu boudu a údolím Hájního potoka na Paličník. Z turistické vyhlídky je vidět Kohoutí hřeben, ke kterému sestoupíme dvě stě metrů lesní stezkou. Vhodné pro pěší.
* Po silnici na Smědavu, po červené značce na Předěl, po modré a žluté na Paličník. Vhodné pro horská a trekkingová kola.
Nejkrásnější část jejich tehdejšího výstupu se dnes nazývá Kohoutí hřeben a patří mezi nejoblíbenější jizerské lezecké směry.
Sporé jištění
Jestli si ho chcete také vyzkoušet, počítejte s obtížností jen lehce pod pětkou, minimálním jištěním a lezením po krystalech v položených plotnách. Krystaly, neboli vystouplé kousky živce, mají čtyři zásadní vlastnosti: 1) dobře na nich drží lezečky, 2) špatně se chytají rukama, 3) občas se vylomí, 4) při pádu sedřou kůži až na maso.
Poprvé bosky
Legendární Kauschka se Steinjanem si zapomněli pod skálou u paní Steinjanové nejen jídlo, ale také lezečky. Pod prvním těžším místem tedy sundali okované boty a lezli naboso. "Mé prsty a nohy se musely ke skále přichytit jako přísavky, abych z hladké skály nesklouznul," cituje z knihy Rudolfa Kauschky Wandern und Klettern nejnovější horolezecký průvodce po Jizerských horách.
Jejich tehdejší túra vedla zarostlými plotnami Údolní cestou (III) samostatné věže Supí hlava, dále Hřebenovou cestou (V) Kohoutího hřebene a nakonec Jižním komínem (II) na Paličník. Mezi jednotlivými skálami stoupali pěšky.
Popis výstupu
Nastupujeme dvacet metrů nad patou hřebene ve východní stěně vpravo ve směru výstupu. Trhlinou a posléze šikmým korytem (vklíněnce, friendy, smyčky) lezeme do prvního sedélka. Sem se dá také dojít pěšky ze západní strany.
Krátkou stěnkou na polici ve druhém sedélku. Stanoviště u mohutného stromu.
Plotnou a mělkým vhloubením ke kroužku a staré skobě, zde se dá přijistit ještě friendem. Plytkým pokračováním vhloubení a plotnou (první klíčové místo) několik metrů ke spáře (friendy, vklíněnce) a do třetího sedélka. Stanoviště pomocí smyčky nebo vklíněnců.
Lehčím exponovaným hřebenem (vklíněněc) na skalní hrot a dolů do čtvrtého sedélka. Stanoviště u stromků.
Na hřbet bez jasných stupů a chytů doprava (druhé klíčové místo). Po deseti metrech se hřbet rozšiřuje a pokládá. Stanoviště dva metry za vrcholem na velkém skalním bloku.
Pěší sestup vede po stezce vpravo od Kohoutího hřebenu.
Zobrazit místo Mountains - hory na větší mapě