Aktivní dovolená v Česku

Aktivní dovolená v Česku
Na koni u Slatiny nedaleko Dubče.
Autor snímku Hana Suchá
SDÍLEJ:

K procházkám láká unikátní příroda národních parků, na pěší túry po rozmanité středoevropské krajině vás zavede nejkvalitnější evropská síť turistických značek. Na kolech lze po upravených cestách i terénem absolvovat projížďky po historických městech a přírodních zajímavostech.

Na nejmodernější greeny citlivě zasazené do malebné krajiny přijíždí čím dál více golfistů, na své si přijdou i příznivci jezdectví, které má v Česku dlouhou a slavnou tradici. A kdo chce, může se v hustých lesích zúčastnit tradičního lovu nebo si užít rybolovu v  ranních mlhách řek a rybníků. 

Pro horolezce jsou kromě tradičních skalních měst připraveny dobře vyznačené oblasti sportovního lezení a hustá síť umělých lezeckých stěn. Klidnou i divokou vodu českých řek a lehce dostupné umělé kanály ocení vodáci, nádherná jezera a přehradní nádrže s větrem v zádech nadchnou zase jachtaře. A kdo má rád ještě větší dávky adrenalinu, vybere si z nepřeberného množství intenzivních zážitků ve vzduchu, na vodě, na padáku či na laně.

Vítejte ještě jednou v rozmanité krajině, která láká k prožití pestré dovolené.  

Procházky českou krajinou

Česká krajina je pastvou pro oči. Plná zelených lesů, šedavých skal, oblých horizontů, romantických pohledů na tradiční vesnice a historická města. Tu a tam potkáte bílou kapličku, v lesích i volné krajině je každou chvíli nějaký rybníček. A vše spojují turistické značky, které vám nejhezčí z těchto pohledů ukážou. Nechte se jimi při svých procházkách vést a vychutnávejte plnými doušky vše, co krajina nabízí.  

Modrá značka.

Česká republika disponuje nejhustší a nejkvalitnější sítí pěších značených tras v Evropě. Červené, modré, zelené a žluté značky – barvy vyjadřují důležitost tras - křižují horské louky i lesy v nížinách, zavedou vás na nejkrásnější vyhlídky, nejzajímavější hrady a zámky i k nejzapadlejším, ale přesto čistým studánkám. Díky nim se jednoduše dostanete na místa, která byste jinak dlouho hledali nebo vůbec by vám nepřišly na mysl.

Česko je země pěším turistům zaslíbená. Na cestách potkáte jak starší generaci s koženými pohorkami na nohou a trekovými holemi v rukou, tak mladé lidi s malými batůžky a obuté do lehoučkých bot. Krajina naší země nabízí jak lehké půldenní túry, tak několikadenní přechody pohoří nebo putování po hradech a zámcích. Vybere si každý, ať už je zdatný turista nebo výletník zvyklý na lehké pohodlné procházky. 

 

Tip: Schwarzenberský plavební kanál

Schwarzenberský plavební kanál vznikl před více než dvěma sty lety kvůli splavování vytěženého dřeva a protnul celou jižní část Šumavy. Dnes je vyhledávanou technickou památkou a ukázkové plavby dříví jsou pěknou podívanou. 

Schwarzenberský kanál.

Tip: Pravčická brána

Pravčická brána je největší skalní most v Evropě, který se klene šestnáct metrů do výšky a třicet metrů do šířky. Vede k němu pohodlná pěší cesta z nedalekého Hřenska.

Pravčická brána (Prebischtor).

Tip: Zážitky v Českém Švýcarsku

Nevšední zážitky a výlety s průvodcem nabízí obecně prospěšná společnost České Švýcarsko se sídlem v Krásné Lípě. V nabídce jsou jízda lesní tramvají, procházka s průvodcem po nejzajímavějších místech národního parku, balonové lety a prohlídka technických památek v okolí.

Pěšky za skvosty národních parků 

Národní park České Švýcarsko

V pískovcových skalních městech jsou místy soutěsky tak úzké, že se drsné pískovcové stěny přibližují na půl metru, a jindy vedou vysoko nad údolími vyšlapané ve strmých skalních blocích. Doslova na každém kroku najde milovník historie zámek, skalní hrádek, jeskyni jako poustevnu, nebo starobylou hospodu se studeným sklepem vytesaným do skály a orosenými sudy piva uvnitř.

České Švýcarsko u severozápadních hranic s Německem je nejmladší národní park v České republice s krajinou klikatých cestiček mezi skalami v hlubokých lesních údolích, skalních vyhlídek a stinných říček. Na okraji skalních měst návštěvník najde více než sto let staré hrázděné domečky s břidlicovými mozaikami. Od Labe z Hřenska přes Pravčickou bránu vedou krásné turistické stezky až na loveckou chatu Tokáň, která dnes slouží turistům a nachází se na zeleném kopci v samém srdci skalních měst.

Národní park Podyjí 

Známého vinařského města Znojma se dotýká hranice národního parku Podyjí. Do hlubokých údolí řeky Dyje a jejích přítoků, které si zachovaly unikátní ráz a pestrost rostlin i živočichů, dojdete pěšky právě odsud. Nebo můžete vyrazit naopak od severozápadu, od majestátného zámku Vranov, tyčícího se nad vodní plochou stejnojmenné přehrady. Chráněný kaňon řeky Dyje je 40 kilometrů dlouhý a jeho hloubka dosahuje až dvou stovek metrů. 

Vydejte se do regionu skvělého vína, pohostinných lidí a jedinečné lidové architektury. Po procházce národním parkem Podyjí doporučujeme navštívit také nedaleký Lednicko-valtický areál zařazený do seznamu Světového dědictví UNESCO. Zde uvidíte, jak naši předkové přetvořili močálovité lužní lesy na oázu odpočinku a přírodní skvost. A vinné sklípky, kterých potkáte při túrách krajinou Znojemska nepočítaně, vás jistě zlákají k ochutnání lahodného moku, který se v Čechách a na Moravě produkuje již od středověku.

Valtice, hlavní město vína.

Národní park Šumava

Hluboké lesy, rozsáhlá rašeliniště a stovky potůčků stékající z šumavských úbočí jsou zdroji nejkrásnějších zlatonosných řek Vltavy, Vydry a Otavy. V lesích nad Železnou Rudou lákají k výpravě Černé a Čertovo jezero s hladinou jako černé sklo. Pohraniční silničky procházející panenskou přírodou nebo dávno opuštěnými vesnicemi jsou jako stvořené pro pěší a cyklistické výlety.

Národní park se rozkládá od největší české přehrady Lipno až po hraničářský Čerchov a v jeho jádru přísně chráněné lokality Boubínský prales, Prášilské jezero a Modravské slatě. Přijměte pozvání do krajiny, kam se za rekreací a turistikou rád vrací snad každý obyvatel České republiky.

UBYTOVÁNÍ: Chaty, apartmány, farmy a penziony na Šumavě

Lipno.

Pár tipů pro vaše toulky Šumavou:

Vydra, nejdivočejší česká řeka, se prodírá hlubokým kamenitým korytem v západní části pohoří. Naopak na východě můžeme najít počátek dlouhé cesty známé Vltavy - pramínek vytékající z rašelinišť v nadmořské výšce 1170 metrů nad mořem je pro pěší turisty místem číslo jedna při jejich pobytu na Šumavě.

Jezero Laka je připomínkou ledovcové historie regionu, říká se mu též mořské oko.

Šumava, jezero Laka.

Krkonošský národní park 

Nejdrsnější hory mezi Alpami a Skandinávií ze svých krás nejvíce odhalí těm, kteří neváhají nazout pohorky a vyrazí na hřebeny. Nejkrásnější jsou v okamžicích, kdy hřebeny ozařuje slunce, ale v údolích leží mlha, ze které vykukují jen špičky turistických rozhleden na okolních kopcích. 

Vysoko na horských loukách lákají k návštěvě horské boudy, které stojí už stovky let. Dá se v nich dobře najíst, přespat, nebo jen na chvíli schovat před deštěm. A co byste v Krkonoších neměli vynechat? Přece Sněžku, nejvyšší českou horu , která své okolí převyšuje o dobrých dvě stě metrů a poskytuje dokonalý kruhový rozhled. Několikahodinová pěší túra za dalekými rozhledy se za jasných dní vyplatí. Až na vrchol vede také lanovka z obce Pec pod Sněžkou.

Poutník u kapličky v Chaloupkách u Pece pod Sněžkou.

Další místa, která stojí za návštěvu, jsou prastará kamenná rozhledna Žalý, z níž přehlédnete téměř celý hřeben Krkonoš, pramen Labe vysoko v horách a přesto lehce dostupný, sportovní centrum celých hor a národního parku Špindlerův Mlýn, divoké strmé údolí Obří důl s vodopády a vysokohorským rašeliništěm, které je nejdivočejším koutem krkonošské přírody, či městečko Harrachov s nejstarší sklárnou v Evropě.  

Stezka korunami stromů Krkonoše, Janské Lázně.

Dovolená na kole 

Pohled z kola na ubíhající krajinu je jedním z nejpříjemnějších zážitků, jaké můžete v Česku zažít. Projížďky po lehce drncavých lesních silničkách přinášejí uvolnění, při kterém vychutnáte vůni okolní přírody, její zvuky, barvy, světla a stíny. A prakticky vzato, na kole můžete navštívit více zajímavostí a krásných míst, což je v omezeném čase dovolené užitečné. Tedy vzhůru na kola do zvlněné krajiny České republiky.

Lipno na MTB.

Vodní ráj v srdci Evropy

Aktivní dovolená bez vody? To by v Česku nebylo to pravé! Čerstvý vítr v zádech, slunce pod kšiltem šimrá ošlehaný obličej a loď brázdí hladinu některého z jezer či přehrad. V okolí krásná přírody, hrady, zámky a jiné památky roztroušené po okolních kopečkách. A když už máte dost plachtění, můžete přejít na divokou vodu a s pádlem v ruce si užít tříštění vody o kajak či kánoi na některé z mnoha řek a umělých kanálů. Jak jinak trávit volný čas, nemyslíte?

Pod nejvyššími vrcholky zalesněných hor Šumavy se rozlévá největší česká vodní plocha Lipno, které se říká šumavské moře. Přehradní nádrž zadržuje vody Vltavy do takové délky a šířky, že se zde pravidelně konají mezinárodní regaty plachetnic a windsurfingových prken. Je v České republice opravdovou Mekkou vyznavačů jachtingu a windsurfingu.

A dalších ploch, kde se provozují nejrozmanitější vodní sporty, najdete v České republice obrovské množství. Populární jsou Nechranická nádrž na severočeské řece Ohři, nádrž Nové Mlýny na jihomoravské Dyji a jezero Rozkoš ve východních Čechách. A samozřejmě lákají další přehrady vltavské kaskády s rozlehlými zátokami, čerstvým větrem a mnoha vhodnými místy ke kotvení a půjčování sportovního náčiní. A například na vltavském Orlíku - stejně jako na Vranově – si můžete při plachtění užít nádherných pohledů na historické památky na skalách nad vodou.

Pro méně tradičně založené plachtaře jsou na výběr další možnosti. Vodní lyže jsou tradičním českým sportem, i na menších jezerech se rozmáhají wakeboarding – jízda na prkně za motorovým člunem – a kiteboarding – jízda na prkně poháněném větrným drakem. Tyto nejmladší odnože na pomezí mezi vodními lyžemi a surfingem si získávají na popularitě a jsou příjemnou formou odreagování. 

Dračí lodě Lipno.

Vodní turistika 

Na území České republiky lze na lodi sjet pět set řek a potoků. Z nich ale jen několik desítek je vybaveno kotvišti, kvalitními kempy a občerstveními na cestě.

Nejznámější česká řeka Vltava pěkně teče a je vhodná ke splutí na turistických kánoích prakticky od pramenů až do Českých Budějovic. Celou dobu vás unáší příjemný proud krásnou krajinou v samém středu jižních Čech.

Vodní turisté - začátečníci ocení Berounku s klidnou vodou a spoustou hospůdek, zřícenin a jiných pamětihodností na břehu, které lákají k častým zastávkám. Zkušení vodáci ale dají obvykle přednost trojici jiných řek: jihočeské Lužnici, Ohři pod Krušnými horami na severozápadě země a středomoravskému toku Moravě.

Lužnice je klasika. Nížinný tok příjemně meandruje, schovává se v lesích a skoro pořád teče. Potkáte zde hodně vodáků. Ohře je mohutná, a přitom živá. Rychlý proud se střídá s peřejemi. Často se proplouvá pod skálami, na nichž mnohdy stojí hrady anebo aspoň zříceniny. Historická města Cheb, Karlovy Vary a Kadaň také stojí za prohlídku. Morava je úzká a rychlá, dole v lužních lesích se jedná o širokou řeku vhodnou pro otevřené turistické kánoe. Nejzajímavější turistický úsek z Mohelnice vede skrze chráněnou oblast Litovelské Pomoraví do srdce střední Moravy Olomouce.

A když se vám znelíbí mírně tekoucí voda, vyražte na rychle tekoucí řeky a kanály s bílou pěnou odstřikující od pádel i boků lodě! Podhorské úseky řek Jizery, Vltavy či Otavy, na východě země pak Opavy a Moravy, jsou pro kajaky ideální na jaře či při plánovaném vypouštění přehrad. Celosezónně dostatek vody zaručují umělé kanály s divokou vodu. Přímo v Praze najdete populární Trojský kanál, v okolí hlavního města jsou ještě kanály v Roudnici nad Labem, Veltrusech a Roztokách u Křivoklátu. Na Moravě se jezdí na Vírské přehradě a na severu ve Slezsku na řece Opavě.

Kompletní vybavení na vodu – divokou i mírnější - si pořídíte v některé ze specializovaných vodáckých půjčoven. Kromě lodí vám vypůjčí neoprenové oblečení, přilbu, pádlo, plovací vestu, nepromokavý lodní pytel a další drobnosti. Hustá síť půjčoven v Čechách a na Moravě čítá více než stovku míst.

Tip: Divoká voda pod Lipnem

Když největší česká přehrada Lipno vypouští koncem prázdnin vodu, jezdí se pod ní pravidelně každý rok nejtěžší závody v kanoistice na divoké vodě. Čertovy proudy už hostily i mistrovství světa v raftingu. Jejich obtížnost je taková, že některé zkušené posádky odmítly ze strachu vůbec nasednout do lodí.

Tip: Vltava na mořských kajacích

Čím dál populárnější je splutí všech přehrad vltavské kaskády mezi Budějovicemi a Prahou na mořských kajacích. Také průjezd hlavním městem Praha je zážitkem, na který se nezapomíná. K soutoku s Labem a nazpět se dá plout stále po rovině.

Tip: Baťův kanál na Moravě

Po řece Moravě se dá doplout až do Dunaje. Posledních šedesát kilometrů řeky ale vede po slovenském území. Řeka se vyznačuje ještě jednou zajímavostí. Klidné části jejího toku využívá Baťův kanál, unikátní vodní dílo postavené na podporu ekonomiky střední Moravy, dnes využívané k rekreačním jízdám parníčků a hausbótů. 

Vítá vás horolezecká velmoc 

Lezení na pískovcových stěnách v romantickém prostředí skalních měst je českou raritou. Nikde v Evropě nenajdete na tak malých územích tolik skalních útvarů, lákajících k pokoření za pomoci úvazků, karabin a jistících lan. Turisté procházející těmito městy vytvořenými samotnou přírodou mohou pozorovat, jak skoro každá věž, jehla nebo komín jsou obsazeny jedním nebo více lezci. Soustředění, klid, překonání sebe sama. Navštivte skalní města, oblasti sportovního lezení nebo některou z mnoha umělých lezeckých stěn, kterých jsou v České republice stovky.

Horolezectví

Pískovcová skalní města jsou českou specialitou, protože nikde na světě nenajdou návštěvníci na pár kilometrech čtverečních nahuštěné stovky vysokých, kolmých a štíhlých skalních věží. Procházejí jimi značené stezky, místy jsou soutěsky velmi úzké a jindy cesty vedou vysoko nad údolími vyšlapané ve strmých skalních blocích. Většina skal je soustředěna do tří oblastí, kterým se říká Český ráj (ve středních Čechách), České Švýcarsko (u hranic s Německem) a Adršpach (východní Čechy).

Mimo skalní města jsou k dispozici stovky oblastí určených ke sportovnímu skalnímu lezení. O tato místa se starají dobrovolníci z řad místních lezců. Udržují vyznačené cesty, vytyčují nové, vydávají doporučení ke sportovnímu lezení. Více než stovka skalních oblastí s desítkami tisíc vytyčených cest v obtížnostech od nejlehčích dvojek, trojek až po nejnáročnější desítkové výstupy.

Tip: Skalní lezecké oblasti

Kompletní aktualizovaný seznam všech skalních lezeckých oblastí je k dispozici na webových stránkách Skalní oblasti.

Tip: Umělé lezecké stěny

Samostatnou kapitolou rekreačního lezení jsou umělé lezecké stěny, tzv. bouldery, které rostou – jak v Česku říkáme – jak houby po dešti. Místo do posilovny nebo na squash můžete vyrazit na umělou stěnu, kde ochotně zapůjčí lezecké potřeby, speciální boty a začátečníkům poradí a poskytnou jištění. Jen v Praze jich je přes dvacet, v celé republice najdete větších či menších veřejných lezeckých stěn posetých umělými chyty více než stovku.

Dovolená s adrenalinem

Vysoko nad hlavou se v pavučině lan houpe několik postaviček. Snaží se přelézt po ocelových lanech od jednoho sloupu ke druhému. Občas někdo upadne a jako motýl se snese vzduchem k nohám svých kamarádů. Všude okolo je spousta lan, žebříčků a hrazdiček. Tady lezec jištěný horolezeckým lanem překonává ve vzduchu několik překážek. A na druhé straně zkouší několik mladých lidí, jaké to je letět volným prostorem z jedné rampy na druhou. To je lanové centrum.

Adrenalinové sporty

Lanová centra jsou sportoviště, jejichž počet na území České republiky rychle stoupá. Dobře a spolehlivě jištěni si zde můžete vyzkoušet různé druhy zážitků. Od ručkování po lanech, přes provazochodectví, až po slaňování a jízdy provazovou lanovkou. V každém kraji najdete hned několik takových center outdoorových a adrenalinových zážitků. Vše samozřejmě pod dohledem profesionálních instruktorů.

Ale lezení po lanech je oproti některým adrenalinovým zážitkům přeci jen trochu „přízemní“ sport. Vzletět do výšin v letadle nebo na řiditelném padáku a sledovat pod sebou členitou krajinu je zážitek na celý život. Z nebe si za příznivého počasí můžete prohlédnout celou zemi. Vyhlídkové lety malým letadlem nabízí téměř každé regionální letiště, provozovat paragliding či si jej jen vyzkoušet je možné ve všech horách a jejich předhůřích. Nejkrásnější pohledy z padáku jsou v Krkonoších, nejlepší povětrnostní podmínky pro padákové létání nabízí Krušné Hory a České Středohoří na severozápadě země a Beskydy na východě nedaleko slezské metropole Ostravy.

A o slovo se hlásí další sporty, vyplavující adrenalin z krve. Zorbing neboli koulení se v nafouknuté polyetylénové kouli je jednou z nejčerstvějších adrenalinových aktivit, kterou nabízejí české adrenalinové parky. V Česku zdomácněly také jízdy na motorových čtyřkolkách a běžnou výbavou horských středisek se stávají letní bobové dráhy. To se na kolečkovém bobu necháte vyvézt do prudkého kopce a pak sjíždíte nerezovým korytem dolů, abyste si užili prudkých zatáček, rychlých rovinek a někde i lopingů. Inteligentní zábava pro děti i pro dospělé, a to obvykle v překrásné horské krajině. Přijďte si ji vyzkoušet.

Zážitky pro náročné 

Zvláštními kapitolami aktivní rekreace s dlouhou tradicí v České republice jsou jezdectví a golf. Mapa země je již téměř celá pokryta kvalitními golfovými hřišti, stejně jako jezdeckými stájemi a turistickými jízdárnami. Jsou dostupné každému návštěvníkovi, ať se ocitne na jakémkoli místě země. Zažijte jedinečnou kombinaci aktivního pobytu v přírodě s golfovou holí v ruce nebo v sedle koně a zároveň seznámení se s přírodními krásami země a jejími historickými památkami.

Golf a jezdectví

Česká republika patří k zemím s dlouholetou tradicí chovu koní, jezdectví a dostihů. Nabízí zajímavá plemena koní, stovky jezdeckých závodů a napínavých dostihů i mnoho míst jako stvořených pro jezdeckou turistikou. Stovky jezdeckých stájí a turistických jízdáren poskytují jezdecký výcvik, vyjížďky do přírody, občerstvení a možnost ubytování.

Tak jako pěší turisté mohou využívat kvalitních značených cest, i turističtí jezdci na koních se mohou v terénu nechat vést po jezdeckých stezkách. Značené trasy vedou zajímavými místy většiny českých regionů a najdete je již i v běžně dostupných turistických mapách. 

V České republice naleznete desítky kvalitních hřišť a jedinečnou atmosféru hry a aktivního odpočinku v lůně přírody, často v blízkosti některé z cenných historických či přírodních památek. Tradiční hřiště v dosahu lázeňských měst v poslední době doplnily nejkvalitnější greeny v okolí Prahy. Po dni stráveném hrou na Karlštejně s dokonalým výhledem na stejnojmenný okouzlující gotický hrad doporučujeme můžete vyrazit na severní Moravu nebo do západních Čechy. V obou regionech na vás čekají opravdu krásná hřiště rámovaná nádhernými scenériemi české přírody.

Tip: Národní hřebčín Kladruby

Ze srdce Evropy pochází jedny z nejvíce ceněných koní na světě. Plemeno starokladrubského koně založené již před mnoha staletími, bylo vyhlášeno národní kulturní památkou a kandiduje na zápis do seznamu památek Světového dědictví UNESCO. 

Tip: Indoor golf mimo sezónu

Mimo sezónu lze využít indoorového golfu, jehož nabídka je v porovnání s ostatními evropskými zeměmi bezkonkurenční. Jen v Praze jsou tři velká indoorová centra s kompletním servisem, včetně hry z písku či putting. 

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Jižní Čechy ubytování

Krásy Jižních Čech můžete poznávat různými způsoby. My s rodinou nejraději na kole. Manžel je navíc vášnivý rybář, takže se v tomto kraji doslova vyžívá. Loni jsme objevili moc příjemný penzion v Ledenici, kde mají i vlastní bazén, tak jsme vyrazili tam a letní dovče byla fakt hodně povedená

Reaguj
Celkem 1 příspěvek v diskuzi


Cyklonovinky 2024

Cyklonovinky 2024

OLOMOUC Krátké zprávy ze světa velkých kol, tlustých pneumatik, odrážedel, skládaček, lehokol, koloběžek a cyklostezek.... celý článek

Praha AKTUÁLNĚ 2024

Poprvé a hned vítězně: Bike Valachy Bílá vyhrál Zeťák

registrovat

Podívejte se na inspiraci k cestování po Evropě.
Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.
CHORVATSKO 2024 levné ubytování v apartmánech a pokojích po celém Jadranu bez provize cestovkám.







Nejčtenější články

Česko má prvního zlatého Ironmana! Tománek ziskem titulu mistra světa přepsal paratriatlonové dějiny

Česko má prvního zlatého Ironmana! Tománek ziskem titulu mistra světa přepsal paratriatlonové dějiny

Česko má svého historicky prvního mistra světa v klasickém Ironmanu. Stal se jím paratriatlonista Jan Tománek, který ovládl Ironman World Championship Kona na Havaji. Sedmatřicetiletý český reprezentant opanoval nejtěžší triatlonový závod
Předsedou České triatlonové asociace zůstává Bauer

Předsedou České triatlonové asociace zůstává Bauer

Valná hromada České triatlonové asociace rozhodla o novém složení vedení asociace. Za předsedu byl znovu zvolen Antonín Bauer.
Kuříková je královnou triatlonu

Kuříková je královnou triatlonu

Českému triatlonu vládnou ženy. V tradiční anketě Král triatlonu, která oceňuje nejlepší sportovce sezony, zvítězila olympionička Petra Kuříková, druhé místo obsadila Tereza Zimovjanová a třetí Aneta Grabmüller.
Elektrokoloběžky a elektrokola 2024

Elektrokoloběžky a elektrokola 2024

DECATHLON Krátké ale důležité zprávy o elektrokolech a elektrokoloběžkách.
Cyklotrasa podél Knovízského potoka ze Slaného do Kralup

Cyklotrasa podél Knovízského potoka ze Slaného do Kralup

FOOTBIKE GUIDE Dvacet kilometrů po cyklostezkách a vedlejších silnicích, většinou mírně s kopce nebo po rovině. Podzimní přírodou. To je sen každého koloběžkáře. Svezli jsme se podél Knovízského potoka ze Slaného do

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Touristik a Caravaning - veletrh Německo, Lipsko 20.-24.11. 20.11.
Międzynarodowe Targi Turystyczne - veletrh Polsko, Varšava 21.-23.11. 21.11.
Czechbus - veletrh Praha, Letňany 19.-21.11. 21.11.
CIBTM - veletrh Barcelona 19.-21.11. 21.11.
Mezinárodní festival outdoorových filmů Chvalkovice na Hané 21.-23.11. 21.11.
Mezinárodní festival outdoorových filmů Frenštát pod Radhoštěm, kino 21.-24.11. 21.11.
Life - veletrh Brno, Výstaviště 22.-24.11. 22.11.
Vertical Pro - veletrh Německo, Friedrichshafen 22.-23.11. 22.11.
Mezinárodní festival alpinismu Praha, International 22.-24.11. 22.11.
Babinského bloudění - orientační závod Bělá pod Bezdězem MTB nebo běh 23.11.

Diskuse

Лечение настойкой прополиса Evahzv, 21.11.2024 19:37, 3 příspěvky
Прополис цена за грамм Evadim, 21.11.2024 19:28, 1 příspěvek
Перга отзывы Evadxl, 21.11.2024 19:09, 10 příspěvků
dapoxetine online malaysia gentideds, 21.11.2024 18:57, 7 příspěvků
buy priligy online in india gentideds, 21.11.2024 18:28, 1 příspěvek
když hoří pod plechem Lukas B., 21.11.2024 14:39, 5 příspěvků
nasrat@hovno.ch pikovoda, 21.11.2024 11:28, 5 příspěvků
Ta informace o zedníkovi ... Honza, 20.11.2024 23:57, 8 příspěvků
plechovka pohoda Honza, 20.11.2024 23:44, 5 příspěvků
plechovka pohoda Huze, 20.11.2024 16:28, 5 příspěvků

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Podzimní školení Akademie... Horydoly , 21.11.2024 16:23
Cestování v digitální éře Horydoly , 21.11.2024 16:10
Regionální muzeum Mělník Horydoly , 19.11.2024 18:24
Svatba Horydoly , 18.11.2024 14:12
Litr balené vody obsahuje... Horydoly Open, 6.11.2024 23:42
Podzim ve Velkých Karlovi... Horydoly , 6.11.2024 2:28
Metropolitní trail Motols... Horydoly , 1.11.2024 0:17
Das war der Cybathlon 2024 Horydoly , 30.10.2024 23:53