
Batoh Salewa Tahoe 55+10

Salewa Tahoe je jednoznačně nejlepší z trojice testovaných turistických batohů. Také nejdražší. Model velikosti 55+10 litrů stojí 3700 korun. Italská značka prodává špičkové zavazadlo na trekingové túry. Vyrábí ho v mužské a ženské verzi. Redakce Horydoly má k dispozici pánské provedení.
Jak jsme testovali
Všechny tři testované batohy má redakce k dispozici půl roku až jeden rok. Střídalo se o ně několik lidí, muži i ženy, puberťáci i dospělí. Závěrečné srovnání proběhlo na letní víkendové pěší túře po Českosaském Švýcarsku.
Redakční hodnocení bralo zřetel především na pěší turistiku a vícedenní akce.
Během dnešního dne jsme uveřejnili testy tří velkých batohů na vícedenní turistické túry. Velký trojdílný test zahrnuje olbřímí Deuter Sundance, středně velký Century Bag a menší Salewa Tahoe.
Univerzální turistický ruksak
Batoh Salewa Tahoe je vhodným společníkem pro jakékoliv formy turistiky. Výjimkou je snad jen transport hodně objemných nákladů na dlouhé pobyty v horách, protože pětapadesátilitrový prostor nemusí každému stačit.
Základem je samozřejmě treking a backpacking (neboli pěší turistika a čundrování), ale batoh nemusíte odkládat ani při horské turistice, na vysokohorských túrách, nebo na ferátách. Všude Tahoe poslouží dobře a bude co nejméně překážet.
Tuhá konstrukce
Když si batoh poprvé nasadíme, zaujme nás tuhá konstrukce zad a měkký materiál batohu. Nosný systém sedí na mohutném bederním popruhu.
Kupodivu docela dobře saje pot a větrá. Ale abychom nepřechválili – je to v mezích možností. Turista se potí tak jako tak.
Nastavitelná zádová část batohu je tuhá a polstrování je jen od lopatek dolů, okolo páteře je vzduch kvůli odvětrávání. Příjemně tuhé jsou i anatomicky tvarované ramenní popruhy. Samozřejmostí je hrudní popruh a ramenní přítahy. Příjemné jsou dva krátké popruhy na ramenou, které slouží na "odložení" rukou při dlouhých túrách.
Plnění ze tří stran
Ke stabilizaci nákladu v ne zcela zaplněném batohu jsou určeny čtyři boční kompresní popruhy.
Hlavní prostor batohu Salewa Tahoe je rozdělen na dvě části. Klasické plnění je odshora a do spodní části na spací pytel se lze dostat odspodu. Zepředu je ještě obloukový zip do hlavního prostoru. Nic nového pod sluncem, ale co také zlepšovat, když to funguje.
Mnoho praktických kapes
Několik kapes je rozmístěno po batohu velmi prakticky. Ve víku je jedna nahoře a druhá dole. Třetí navíc za krkem skrývá pláštěnku na batoh. V hlavním prostoru na zádech jsou dvě velké ploché kapsy pro vodní rezervoáry a jednu najdeme po rozepnutí obloukového zipu. Další dvě velké kapsy se skrývají v bocích batohu a pod nimi dvě ze síťoviny ve spodní části boků. Poslední kapsička je připevněná na bederním pásu.
Pod boční síťovinou se skrývají dvě kapsičky z pevného materiálu, do kterých lze zasunout třeba trekingové hůlky, tyčky od stanu, nebo v zimě lyže. Síťovina se tak nepoškodí.
Salewa vyrábí z odolných materiálů
Víko je posuvné. Součástí batohu Salewa Tahoe jsou dva úchyty na cepíny, dva popruhy na zadním panelu pro přichycení dalších zavazadel zvenku na batoh a pružná šňůra na víku.
Na batoh použila Salewa několik materiálů. Zajišťují střídavě odolnost proti odření či roztržení, a také nepromokavost. Salewa sice přiznává zabudováním pláštěnky do batohu, že není stoprocentně odolný proti vodě, ale během našeho testování nikdy do batohu nenateklo.
Ani po půlroce intenzivního nošení není na batohu Salewa Tahoe žádná známka poškození či opotřebení. Výjimkou je víko, které jsme doslova rozřízli o ostrou plechovou hranu. Na této nehodě ovšem nenese vinu výrobce, ale náš testér, který nedával pozor.
Diskuse
Diskuze k článku
Re: A co ještě větší batohy?
- Autor Kuba Turek
- Datum a čas 25.7.2008 15:33
A co ještě větší batohy?
- Autor Bob
- Datum a čas 25.7.2008 14:26
Re: Re: původ
- Autor Balů
- Datum a čas 24.7.2008 13:48
Re: původ
- Autor Kuba Turek
- Datum a čas 24.7.2008 09:59
původ

Pohoria v okolí Bardejova: Busov, Stebnícka Magura, Kráľova studňa, Cigeľka
Krkonoše AKTUÁLNĚ 2025
Může se hodit
Nejčtenější články
Zimní slunovrat začíná opravdovou zimu a vrací nám světlo

Zůstaňte v suchu od hlavy k patě a užijte si pohodové treky v nové kolekci Columbia

Podyjí AKTUÁLNĚ 2025

Schönbrunn: na skok do Vídně za uměleckými poklady
Ciudad Rodrigo celebrates a centenary festival with bull runs, capeas and bullfights
Regiony
Kalendář akcí Zobrazit všechny akce
AKCE | KDE | INFO | KDY | ČAS |
---|---|---|---|---|
Running Expo - veletrh | Praha, Výstaviště Holešovice | 3.-4.4. | 3.4. | |
Camp - veletrh | Norsko, Lillestrøm | 4.-6.4. | 4.4. | |
PAF - festival potápěčské fotografie | Tachov, Mže | 4.-6.4. | 4.4. | |
Expedície - cestovatelský festival | Bratislava, Fakulta informatiky | 5.4. | ||
Lov v pravěku | Rakousko, Asparn | 5.-6.4. | 5.4. | |
ILTM - veletrh luxusního cestování | Jižní Afrika, Cape Town | 6.-8.4. | 6.4. | |
Velikonice v hornickém domku | Příbram, muzeum | 7.-20.4. | 7.4. | |
Siam - diashow | Most, knihovna | Přednáší David Hainall | 8.4. | 17:00 |
Regiony České republiky - veletrh | Lysá nad Labem | 10.-13.4. | 10.4. | |
Čištění Ohře | Ohře | 11.-13.4. | 11.4. |
Diskuse
Check this out | Jamespauff, 1.4.2025 21:29, 1 příspěvek |
Report register this out ... | Jamespauff, 1.4.2025 21:07, 12 příspěvků |
Proč 2 h do Špindlu, když... | Skiák, 28.3.2025 13:31, 1 příspěvek |
Podivný úvod . . . . | Honza, 28.3.2025 10:36, 3 příspěvky |
Podivný úvod . . . . | Horydoly - Kuba Turek, 27.3.2025 15:43, 3 příspěvky |
Podivný úvod . . . . | Michael Beranek, 27.3.2025 15:18, 3 příspěvky |
Funí | Kuba Turek, 26.3.2025 18:28, 2 příspěvky |
Funí | Pigaro flora, 26.3.2025 12:40, 2 příspěvky |
doporučuji tiskovou zpráv... | Horydoly, 25.3.2025 15:36, 2 příspěvky |
doporučuji tiskovou zpráv... | Lukas B., 25.3.2025 15:05, 2 příspěvky |
Fórum Zobrazit všechny příspěvky
Polička? Věda nebo Veliko... | Horydoly , 24.3.2025 0:53 |
Prague Bike Fest Na Výsta... | Horydoly Open, 20.3.2025 22:13 |
Největší běžecká výstava ... | Horydoly , 16.3.2025 20:23 |
Každý, kdo jen trochu chc... | milan šupa, 13.3.2025 19:43 |
EXPEDÍCIE (jar 2025) | Horydoly , 24.2.2025 13:32 |
Střední Čechy v březnu | Horydoly , 23.2.2025 12:44 |
Cyklocestování Frýdek Místek | Horydoly , 18.2.2025 14:43 |
Budějovicko láká na valen... | Horydoly , 15.2.2025 2:38 |