Jižní Čechy AKTUÁLNĚ 2019

Jižní Čechy AKTUÁLNĚ 2019
Kouzelný Český Krumlov.
Autor snímku Destinační management Český Krumlov
SDÍLEJ:

Poklidné jižní Čechy ukrývají spoustu zajímavostí. Přinášíme turistické, cyklistické a outdoorové novinky z tohoto kraje.

27. září

Cykloturisté oslaví Václava i českou státnost na Eurovelo

Oslavit svatého Václava, patrona české země, všechny jeho jmenovce i Den české státnosti, netradičně v sedle jízdního kola uprostřed unikátní přírody České Kanady mohou všichni, kteří se 28. září zúčastní cyklojízdy Eurovelo 13. Společný výšlap česko-rakouským příhraničím bude rovněž připomínkou 30. výročí pádu Železné opony. "Start je v 10 hodin na Náměstí Míru ve Slavonicích a končí tamtéž přibližně v 16:30 hodin. Na startu obdrží každý účastník cyklojízdy mapu trasy celé trasy, v cíli pak malý dárek. V rámci doprovodného programu se na slavonickém náměstí uskuteční od 14 hodin koncert JH Swing Bandu,“ uvedla Pavla Drunecká, manažerka Jihočeské centrály cestovního ruchu. Účastníkům akce budou k dispozici cyklobusy, které je ráno dopraví na start a odpoledne zpět. Nástupními místy cyklobusu č. 1 do Slavonic jsou České Budějovice - u výstaviště (7:30), Třeboň - autobusové nádraží (8:00) a Jindřichův Hradec - vlakové nádraží (8:30). Cyklobus č. 2 vyrazí ze Strakonic, z nového parkoviště u Zimního stadiónu (7:30), z Písku z parkoviště před vlakovým nádražím (7:30) a z Tábora, z parkoviště před vlakovým nádražím (8:30). "Cykloakce je pro všechny účastníky zdarma. Kapacita cyklobusů je však omezená. Nutná je proto registrace na e-mailu drunecka@jccr.cz nebo na telefonu 606 611 838.

17. července

Jihočeský turistický e-shop 

Jihočeská centrála cestovního ruchu spustila internetový obchod s turistickými předměty a potřebami. Zájemci zde koupí pohlednice, mapy, průvodce, knihy, klíčenky, klobouky, trička a další turistické a propagační materiály, brzy i typické regionální produkty, tematicky zaměřené na jižní Čechy. "Online nabídka nového e-shopu ve startovací etapě zahrnuje produkty Jihočeské centrály, certifikovaných turistických oblastí Jihočeského kraje a Nadace Jihočeské cyklostezky. Počítáme ovšem s tím, že škála nabízených produktů se bude rychle rozšiřovat,“ uvedl ředitel Jihočeské centrály cestovního ruchu Jaromír Polášek. Mezi hlavní zákazníky e-shopu by měli patřit návštěvníci regionu i místní turisté, jihočeská Turistická informační centra a různé podnikatelské subjekty z oblasti příjezdového turistického ruchu, jako jsou například hotely, restaurace a podobně.

15. července

Krumlovský hudební festival

Ministr kultury Antonín Staněk (ČSSD a zároveň muž prezidenta Miloše Zemana) bezdůvodbě a svévolně zvýšil dotaci Mezinárodnímu hudebnímu festivalu Český Krumlov ze 3,25 milionu korun na 6,25 milionu korun.

Český Krumlov - barokní opera.

10. července

Divadla v Linci, Českých Budějovicích a Českém Krumlově spolupracují při propagaci

V rámci projektu Kultura spojuje přes hranice – dovolená s kulturou v Linci a jižních Čechách budou hosté z Lince a Horního Rakouska upozorněni na divadla v Českých Budějovicích a Českém Krumlově a naopak nabídka lineckých hudebních institucí bude propagována v jižních Čechách. Za tím účelem byly vytvořeny dvě brožury v celkovém nákladu 40 000 kusů, které budou cíleně distribuovány kulturně orientované veřejnosti. Kromě toho jsou plánovány další marketingové akce a různá setkání.

Ředitel pro turistiku Georg Steiner má ohledně spolupráce pozitivní očekávání: "Projekt je příležitostí ukázat možnosti obou regionů a jejich širokou kulturní nabídku. Také doufáme, že projekty budeme společně rozvíjet i napříště." Ředitel Jihočeské centrály cestovního ruchu Jaromír Polášek dodává: "Od projektu očekáváme zvýšení počtu přenocování a turistické návštěvnosti ve městech Linec a České Budějovice. V rámci dlouhodové spolupráce s rakouskými partnery nyní podporujeme kulturní dovolenou v Linci a v jižních Čechách, realizujeme společný marketing, výměňujeme si zkušenosti v oblasti cestovního ruchu a v oblasti kultury a realizujeme společnou reklamu."

Horydoly.cz Jižní Čechy AKTUÁLNĚ

2018-2017-2016-2015-2014-2013-2012-2011-2010-2009-2005

 

 
SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Celkem 0 příspěvků v diskuzi


Birkebeinerrennet: běžky, kolo, běh

Birkebeinerrennet: běžky, kolo, běh

AKTUALIZACE Nejkrásnější běžkařský závod světa Birkebeiner měří sice pouhých 54 km, ale vede přes kopce a po náhorních planinách nádhernou norskou krajinou. Kromě zimní lyžařské varianty má také letní běžeckou a cyklistickou... celý článek

Bruslařské safari v jižních Brdech

Prokopské údolí na kole nebo koloběžce

registrovat

Podívejte se na inspiraci k cestování po Evropě.
Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.
CHORVATSKO 2024 levné ubytování v apartmánech a pokojích po celém Jadranu bez provize cestovkám.







Nejčtenější články

Prokopské údolí na kole nebo koloběžce

Prokopské údolí na kole nebo koloběžce

NOVÉ VIDEO Letos poprvé vyrazit na kolo nebo koloběžku! Využít slunného poledne, abychom se trochu svezli. Lidé z podhůří Krkonoš nebo Jeseníků si o příjemné vyjížďce zatím mohou nechat jen zdát, ale Pražané
Vinařské stezky ve středních Čechách - Mělník a Kutná Hora

Vinařské stezky ve středních Čechách - Mělník a Kutná Hora

Mělnickou vinařskou oblastí se táhnou dvě cyklostezky. Vinařské stezky se těší oblibě. Vyhledávaným cílem jsou díky možnosti propojení turistiky s krajinou posetou vinicemi a možností cestou rozumně ochutnávat.
Trail park Svaté Pole

Trail park Svaté Pole

Malé ale milé ježdění na horských kolech poskytuje trail park u Svatopolského rybníka nedaleko Dobříše.
Elektrokoloběžky a elektrokola 2025

Elektrokoloběžky a elektrokola 2025

Krátké ale důležité zprávy o elektrokolech a elektrokoloběžkách.
Cyklonovinky 2025

Cyklonovinky 2025

LABSKÁ STEZKA Krátké zprávy ze světa velkých kol, tlustých pneumatik, odrážedel, skládaček, lehokol, koloběžek a cyklostezek.

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Reise Camping - veletrh Německo, Essen 19.-23.2. 19.2.
Free - veletrh Německo, Mnichov 19.-23.2. 19.2.
Nautika - veletrh Chorvatsko, Záhřeb 19.-23.2. 19.2.
For Fishing - veletrh Praha, Letňany 20.-23.2. Rybářství a myslivost 20.2.
Hohe Jagd und Fischerei - veletrh Rakousko, Salzburg 20.-23.2. Lov a rybářství 20.2.
Utazás - veletrh Maďarsko, Budapešť 20.-23.2. 20.2.
Ferie - veletrh Dánsko, Kodaň 21.-23.2. Cestovní ruch 21.2.
Chinese Downhill Špindlerův Mlýn, Svatý Petr Hromadný sjezd na horských kolech 22.2. 16:00
Iditarod USA, Anchorage Psí spřežení, kola, běh, lyže 23.2.
IWA - veletrh Německo, Norimberk 27.2.-2.3. Lovecké potřeby 27.2.

Diskuse

Sací bagry Honza, 21.2.2025 8:54, 5 příspěvků
Sací bagry vodák Marek, 20.2.2025 22:36, 5 příspěvků
Inu Honza, 20.2.2025 16:03, 5 příspěvků
a zase leze ze skříně Lukas B., 20.2.2025 15:15, 1 příspěvek
Bruslení na soutoku Vltav... Horydoly, 19.2.2025 13:15, 2 příspěvky
Bruslení na soutoku Vltav... Josef Pavlík, 19.2.2025 12:41, 2 příspěvky
Zazemnění přehrad vodák Marek, 19.2.2025 10:52, 5 příspěvků
Bourání přehrad a splavů Tomáš, 18.2.2025 16:58, 5 příspěvků
Utopení v ledu brutusacek, 18.2.2025 16:23, 1 příspěvek
Láska k USA Honza, 18.2.2025 13:23, 5 příspěvků

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Cyklocestování Frýdek Místek Horydoly , 18.2.2025 14:43
Budějovicko láká na valen... Horydoly , 15.2.2025 2:38
Únor v Papilonii Liberec Horydoly , 14.2.2025 22:48
Užijte si valentýnskou ro... Horydoly , 14.2.2025 22:43
Praha a střední Čechy Horydoly , 14.2.2025 22:37
Dolní Morava Horydoly , 14.2.2025 22:33
Virtuální Valentýnský běh Horydoly , 14.2.2025 22:28
Regionální muzeum Mělník Horydoly Open, 5.2.2025 2:48