Zabloudila a vyhrála

SDÍLEJ:
Rally Vltava V.

První jarní maraton horských kol sezony 2005 si mohli nedočkavci vychutnat v sobotu 2. dubna v Hluboké nad Vltavou.

Na tratích závodu světového poháru v terénním triatlonu zkusili okruhy o délce 65 a 35 kilometrů. Na úvod sezóny to lehký závod nebyl, mnohým ukázal, že bez tréninku to opravdu nejde.

Na kratší trati zvítězil Stanislav Groh z týmu Scania Apache Team Kolín, který je také juniorským mistrem světa a Evropy v zimním triatlonu. Druhý dojel Leoš Roušavý z Rock Machine před českobudějovickým Filipem Dvořákem, oba jsou zkušení triatlonisté a pravidelně se objevují na závodech Xterra.

Nejrychlejší žena na kratší trati byla také zkušená triatlonistka. Kamila Bulířová z Elmarco KK Cube Dukla Liberec byla v říjnu nejlepší českou dívkou na havajském Xterra mistrovství světa a na stejném závodě ve své věkové kategorii zvítězila Jana Chocholová, která hlubockou Rallye Vltava dokončila na druhém místě.

Na delší trať se vydali pouze tři statečné ženy, zvítězila Linda Egemová z týmu H.I.C., která chtěla sice původně závodit na kratší trati, kde také do půlky závodu vedla, ale na křižovatce omylem odbočila na dlouhou trať a dokázala ji projet nejrychleji.

Mezi muži zvítězil Pavel Michal z IVT cyklo Domanín.

Výsledky 35 km

Muži: 1. Stanislav Groh 1:31:51, 2. Leoš Roušavý -04:21, 3. Filip Dvořák -05:13, 4. Miloš Krudenc -05:15, 5. Jan Hron -06:00

Ženy: 1. Kamila Bulířová 2:04:48, 2. Jana Chocholová -14:19, 3. Dita Švarcová -15:21

Výsledky 65 km

1. Pavel Michal 3:10:09, 2. Jan Novota -01:11, 3. Matěj Prokop -05:41, 4. Pavel Drašík -06:30, 5. Karel Juráň -11:10

Ženy: 1. Linda Egemová 4:01:00, 2. Petra Svobodová -48:21, 3. Vendula Blažková DNF