TEST: Batoh Tesco 25 litrů

TEST: Batoh Tesco 25 litrů
Geocaching.
Autor snímku Mates
SDÍLEJ:

Čas od času testujeme vybavení, nad kterým pravověrní outdooroví sportovci ohrnují nos. Supermarket je pro ně synonymem šmejdu a noname výrobky neberou v úvahu. Jenže i supermarketové vybavení má své místo v přírodě - je levné, jednoduché a po sezoně ho můžeme vyhodit. To je případ batůžku Tesco 25 litrů. 

TEST: Batoh Tesco 25 litrů
Batoh Tesco 25 litrů.
Autor snímku Kuba Turek

Tesco batoh není žádný zázrak. Stojí však jenom tři sta korun!

Jednoduchý střih

Pětadvacetilitrový jednoduchý batůžek nabízí hlavní prostor rozdělený šusťákovou přepážkou na dvě části.

Další dvě velké ploché kapsy má v zadní části. Na bocích jsou přišité dvě malé kapsičky z pružné síťoviny. To je všechno.

Velké kapsy i hlavní prostor se uzavírají na zipy. Ty nejsou nijak kryté ani nepromokavé. Také látka není nepromokavá. Batůžek odolává lehkému dešti, ale v lijáku je potřeba na něj navléknout pláštěnku

Proč batoh Tesco 25 litrů doporučujeme? Protože je levný a zároveň v denním provozu vydržel celý rok. Za tu cenu je zlatý.

Jak jsme testovali

Batoh jsme koupili vloni před letními prázdninami v supermarketu Tesco na Zahradním Městě v Praze. Krčily se tam mezi hořčicemi, kečupy a pracími prášky zelený a modrý model.

Od té doby ho jeden gymnazista nosí jako školní batůžek a další si ho bere na kratší výlety se svým dětským turistickým oddílem. Oba zároveň náruživě vyznávají geocaching, a proto ho tahají do štol, kanálů, na stromy i jen tak do lesa. Nosí v něm nejenom svačiny a pití, ale také horolezecké lano, jeskyňářské vybavení a další geokačerskou výbavu. Batůže měli na zádech také při několika jednodenních skialpinistických túrách v Dolomitech.

Jednoduše: Batoh dostal pořádný záhul. Teď už je na něm vidět, že se látka opotřebovala, je jasné, že za krátko se objeví první prodřené díry, ale popruhy a zipy stále bez problémů fungují.

Horydoly.cz TEST: Batohy na HORYDOLY

Base Camp Duffle (horolezectví)

Berghaus Mach (běh)

Boll Ranger (mládež)

Century Bag (turistika)

Deuter Guide (horolezectví)

Deuter Sundance (turistika)

Doldy Mazlíček (děti)

Hannah Amphibian (turistika)

Husky Gambol (horolezectví)

Loap Lunana (horolezectví)

Ortovox Free Rider (skialpinismus)

Osprey Argon (expedice)

Salomon XT Wings 5 (běh)

Salewa Tahoe (turistika)

Vaude Versametric (turistika)

INFO: Jak kupovat batoh? a Jeden ruksak nestačí

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Spokojnost

Ten batoh je uplne ultimátny!! Prežil so mnou 4 roky chodenia na strednú ako školská taška a zároveň batoh na víkendové turistiky. Dalšie dva roky funguje už len na turistiku, alebo výlety, som schopná pobaliť sa do neho so spacákom i karimatkou na aj viac ako tri dni... A ešte stále funguje. Proste spokojnost :) Občas potreboval údržbu, napr. ked sa pod vplyvom nadmerného napakovania natrhla stredová prepážka, ale ihla a niť to vyriešili a opäť drží! Zostávam verná tescobatohom. Dokonca ani ten veľký červený 70+15l ešte neskalmal :)

Reaguj
není špatný

Mám ho a jsem s ním spokojený. Pro běžné (neextrémní) denní užívání 2 roky v pohodě vydrží. 

Jistě by se hodila nějaká ta cordura apod. ale to by zvedlo cenu.

Troufám si tvrdit, že batohy z Tesca snesou přinejmenším srovnání se značkami jako Loap, Hi-tec, Husky a spol (spíš lepší)

viz. též anglické recenze :

http://www.reevoo.com/p/tesco-rucksack-25l

(55 recenzí, hodnocení 8.8 z 10 bodů)

 

  • Autor kp
  • Datum a čas 18.8.2012 23:19
Reaguj
zklamali jste

Jojo, takže při denodenním nosení by to bylo ca 3 roky. Jestli se tady KT ještě nerozpadl ale blíží se to tak tvůj batoh vydržel přibližně 2 x jako jeho a stojí přes tisíc korun.

Ekonomika je jasná, na ekologii si netroufám, nevím jak se zpracovává a recykluje kordura a jak to co je v Tescu

Reaguj
zklamali jste

Treksport Light 32 z Cordury mi vydržel přibližně 8let, používaný cca 3 dny v týdnu. A rozpadl se až na dvouleté cestě, kdy byl opravdu v těžké permanenci každý den (víc než jako školní batoh).

Takže ano, některé vydrží určitě víc. Bohužel dneska se většina výrobků vyrábí do módy a stačí když vydrží dva roky...

  • Autor Ludvik
  • Datum a čas 8.8.2012 15:55
Reaguj
zklamali jste

no nejsem si úplně jist jestli batoh stejné koncepce (zip okolo) za litr vydrží nějak výrazně více. tedy jistej si jsem, nevydrží. bude možná o malinko líp (ale skoro stejně blbě) sedět na zádech, bude na něm našitá nějaká autdůrová značka a možná to bude mít trošku lepší zip a přezky. no a bude pravděpodobně ze stejné fabriky v čajně.

životnost desítky let skutečného používání má málokterej batoh, většinou tak předrevoluční domácí výrobky.

  • Autor Lukas B.
  • Datum a čas 8.8.2012 12:08
Reaguj
zklamali jste

Mrzí mě, že na outdoorovém serveru si přečtu něco ve smyslu "je levnej, tak ho po sezóně vyhodíme!"

A po 10 let tak můžeme neustále kupovat a vyhazovat? Nejsem žádný zapřísáhlý ekolog - jen třídím základní odpady, nevyhazuju odpadky v přírodě a zbytečně si neberu další a další igelitové tašky a pytle. Ale tohle co tu prezentujete je i na mě moc.

Nejen, že na kvalitní zboží se dá spolehnout dlouhá léta, přinese komfort dodatečných věcí (kvalitní zipy, zakryté zipy, větší nepromokavost, pohodlnější popruhy) - tento komfort přináší celých 10 let své životnosti...
ale hlavně

- levný batoh při výrobě spotřebuje v podstatě stejně surovin ze Země jako ten kvalitní, ale vydrží 10x méně

- tzn. 10x více spotřebovaných surovin + 10x více odpadního materiálu + pravděpodobně nevyhvohující pracovní podmínky lidí kteří ho vyrábějí (a které u té značkové firmy mohou (snad) být lepší)

A hlavně: máte něco, na co se v přírodě spolehnout. K čemu je mi že byl batoh levný, když v něm všechno promokne, je mi zima, nastydnu... Pohyb v přírodě je o zodpovědnosti a připravenosti. Proč bychom se kvůli nekvalitnímu vybavení měli dostat do problémů a další lidé pak budou riskovat, aby nás z těch problémů dostali? Tohle by mělo platit v přírodě všude - možná že u batůžku na výlet to nehrozí, ale filozofie tu je a měli bychom se jí držet.

Howgh. Škoda pro vás, HoryDoly

  • Autor Ludvik
  • Datum a čas 8.8.2012 11:56
Reaguj
TCO - vydrží batoh každodenní nosení 10 let?

Nenazývám to tímto technickým termínem, ale uvažuji stejným směrem. Neviděl jsem totiž batůžek na každodenní nošení, který by vydržel drsné zacházení aspoň tři roky.

Kdyby tento teskácký chodil na výlety jednou za čtrnáct dní do parku, tak bude dnes jako nový. Když se ale každý den válí na zemi u školní lavice a pak se jde ještě projít do kanálu nebo vylézt na strom, tak to je prostě dříč.

P.S.: Myslím, že tenhle skončí v tříděném odpadu mezi plasty, protože na něm není ani kousek přírodního materiálu :-)

 

Reaguj
TCO

Stejně velký batoh známé outdoorové značky za tisícovku mám asi 10 let, bez větších známek opotřebení. TCO (total cost of ownership) vlastnictví 25litrového batohu na 10 let je tedy 1000korun. U batohu Tesco by to bylo 3000 korun. Tedy použití šmejdu je v tomto případě 3x dražší než použití kvalitního výrobku.

Navíc, co je ekonomické, to je zpravidla (nikoliv vždy) ekologické. TCO je dobrý agregovaný ukazatel toho, kolik vzácných zdrojů bylo třeba k výrobě a distribuci daného zboží nebo služby.

Nejsme tak bohatí, abychom si mohli kupovat levné věci.

  • Autor Joe
  • Datum a čas 8.8.2012 10:27
Reaguj
Nejde vždy o cenu

Nejde vždy o cenu,

"Tesco" je dnes známkou šmejdu. I když rok vydrží po roce zatíží životní prostředí tím, že se vyhodí. Raději kvalitu, která vydrží.Bohužel dnešní doba učí spotřebitele stále více kupovat a více vyhazovat. Jak výrobky tak i jejich obaly, takže se stále více obklopujeme všudypřítomným odpadem ve městech vesnicích i v přírodě... U těch pořádnějších to končí na skládce, která se stále zvětšuje atd. 

  • Autor
  • Datum a čas 7.8.2012 22:42
Reaguj
Celkem 9 příspěvků v diskuzi


Bruslení v Praze 2024/2025

Bruslení v Praze 2024/2025

Praha zprovozňuje zimní bruslařské plochy. Přinášíme přehled možností na bruslení v hlavním městě.... celý článek

Hostivařská přehrada 2025

České hory AKTUÁLNĚ 2024/2025

registrovat

Podívejte se na inspiraci k cestování po Evropě.
Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.
CHORVATSKO 2024 levné ubytování v apartmánech a pokojích po celém Jadranu bez provize cestovkám.







Nejčtenější články

Prokopské údolí na kole nebo koloběžce

Prokopské údolí na kole nebo koloběžce

NOVÉ VIDEO Letos poprvé vyrazit na kolo nebo koloběžku! Využít slunného poledne, abychom se trochu svezli. Lidé z podhůří Krkonoš nebo Jeseníků si o příjemné vyjížďce zatím mohou nechat jen zdát, ale Pražané
Školské prázdniny 2024/2025 na Slovensku

Školské prázdniny 2024/2025 na Slovensku

Uveřejňujeme termíny, kdy se budou konat jarní prázdniny na Slovensku. Závisí na sídle školy. Ostatní prázdniny a dny pracovního klidu jsou jednotné pro všechny školy a žáky.
Trail park Svaté Pole

Trail park Svaté Pole

Malé ale milé ježdění na horských kolech poskytuje trail park u Svatopolského rybníka nedaleko Dobříše.
Kam v Praze a Brně na piknik?

Kam v Praze a Brně na piknik?

Piknik je skvělý způsob, jak strávit volný čas s rodinou nebo přáteli. Zážitek spojuje lidi s dobrým jídlem a pitím, v příprodě a při tom ve víru velkoměsta. Můžeme vyrazit v létě i v zimě, odpoledne i přes
Borová skála v Praze: příjemné lezení pro softmovery

Borová skála v Praze: příjemné lezení pro softmovery

CLIMBING GUIDE Lehké a bezpečné skalní lezení na vápencovém útesu v Praze poskytuje Borová skála. Svoji cestu si tu vybere softmover, začátečník, rekreační lezec, lezecká rodina, končící horolezec-důchodce i začínající lezec-mládežník.  

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Ferie - veletrh Dánsko, Kodaň 21.-23.2. Cestovní ruch 21.2.
Sexuální život zvířat - exkurze Jihlava, ZOO Přednáší Veronika Jiříčková 22.2. 13:00
Matějská pouť Praha, Holešovice 22.2.-13.4. 22.2.
Ostře sledované vlaky Praha, hlavní nádraží Nostalgický vlak do Prokopského údolí 22.2. 15:00
Pražské tunely a mosty Praha, Smíchovské nádraží Nostalgický vlak 22.2. 09:00
Reise Camping - veletrh Německo, Essen 19.-23.2. 23.2.
Free - veletrh Německo, Mnichov 19.-23.2. 23.2.
For Fishing - veletrh Praha, Letňany 20.-23.2. Rybářství a myslivost 23.2.
Hohe Jagd und Fischerei - veletrh Rakousko, Salzburg 20.-23.2. Lov a rybářství 23.2.
Nautika - veletrh Chorvatsko, Záhřeb 19.-23.2. 23.2.

Diskuse

K cultures parathormone u... uugokitoa, 22.2.2025 19:05, 59 příspěvků
Only creatine nizagara.co... uakahakaliw, 22.2.2025 19:01, 59 příspěvků
Recurrent solution; avasc... ibakzidacarit, 22.2.2025 18:44, 59 příspěvků
Late narrows cytokine nat... aagiyaj, 22.2.2025 18:35, 59 příspěvků
All ventolin online usa b... uyaqozusa, 22.2.2025 18:28, 59 příspěvků
Программы и игры для Андр... Seamniguinuetep, 22.2.2025 18:18, 1 příspěvek
X pharmacy histological p... utqepborad, 22.2.2025 18:10, 59 příspěvků
Cancer cialis walmart pri... ehudeal, 22.2.2025 18:10, 59 příspěvků
Religious obey pandemic p... agibisivotiw, 22.2.2025 18:02, 59 příspěvků
Occasionally acidaemia, f... odizudaihigau, 22.2.2025 17:59, 59 příspěvků

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Cyklocestování Frýdek Místek Horydoly , 18.2.2025 14:43
Budějovicko láká na valen... Horydoly , 15.2.2025 2:38
Únor v Papilonii Liberec Horydoly , 14.2.2025 22:48
Užijte si valentýnskou ro... Horydoly , 14.2.2025 22:43
Praha a střední Čechy Horydoly , 14.2.2025 22:37
Dolní Morava Horydoly , 14.2.2025 22:33
Virtuální Valentýnský běh Horydoly , 14.2.2025 22:28
Regionální muzeum Mělník Horydoly Open, 5.2.2025 2:48