Lukáš Vogeltanz vyhrál mountain race

Letošní ročník Snowkite Masters ve francouzském Col du Lautaret se vydařil, především počasí nezklamalo. Závodníci se dočkali slunného počasí, větru i čerstvého sněhu. Čeští závodníci předvedli neuvěřitelné výkony a patří jim respekt. Zlatá a dvě bronzové medaile povýšily Českou republiku na snowkitingovou velmoc a předpověděly velmi zajímavou sezónu.
Od 7. do 15. ledna proběhly ve francouzském Col du Lautaret (2058 m) závody Snowkite Masters, které byly pro tento rok zároveň mistrovstvím světa ve snowkitingu.
(Pro informaci: Lautaret je sedlo známé z Tour de France. Společně s nedalekým sedlem Galibier a výjezdem do Alpe d´Huez patří mezi nejtěžší výjezdy nejslavnějšího cyklistického závodu světa.)
Češi se ve Francii neztratili
V tomto sportu se jezdci za pomoci větru a tažného draka vozí na snowboardu nebo lyžích.
Český team slavil obrovský úspěch, rideři teamu Kiteboarding.cz se v silné mezinárodní konkurenci neztratili a jejich výkony zamávaly s konečným pořadím.
Lukáš Vogeltanz, Míra Hořejší a Veronika Holubová přivezli domů celkem tři medaile - dvě bronzové a jednu zlatou.
Letošní ročník Snowkite Masters se opravdu vydařil, především počasí nezklamalo. Podle pořadatelů bylo vůbec nejlepší od roku 2005, a tak se závodníci dočkali slunného počasí, větru i čerstvého sněhu.
Freestyle převážně ve vzduchu
Svou spokojenost vyjádřili unikátními výkony v kategorii freestyle. V této disciplíně se jezdí, resp. díky kitu létají, krátké přelety na lyžích či snowboardu a rozhoduje náročnost a technické provedení skoků i dalších prvků. Spolu se vždy utkají dva kiteři/kiterky a do dalšího kola postupuje lepší z nich.
Mezi dámami jednoznačně kralovala Kari Schibevaag z Norska, a to jak na lyžích tak snowboardu. Skvělý úspěch pro český team přineslo třetí místo Veroniky Holubové, která byla první českou účastnicí na těchto závodech v historii, a rovnou se jí podařilo dosáhnout na stupně vítězů.
Mezi muži zvítězil norský jezdec Remi Meum, který dokázal spolu se svým krajanem Andreasem Toverundem porazit snowkitingovou legendu Guillauma Chastagnola. Marek Murphy Zach, světový šampión z roku 2011, obsadil čtvrté místo.
Lyžařské freestyle kategorii vévodil Anton Uzhegov z Ruska.
Mountain race se jel na velmi obtížné trati
Následně předvedli rideři svůj um v závodu moutain race, a to v jednom z vůbec největších horských race závodů v historii Snowkite Masters. Trať, kterou museli absolvovat, byla velmi technicky náročná, a závodníci předvedli nesnadné výškové výstupy.
Pátek 13., kdy se právě tyto závody jely, nakonec nepatřil ke smolným dům českých jezdců. Silnější severozápadní vítr spolu s modrým nebem vytvořily pro vysokohorský závod optimální podmínky.
Jako první se na trať vydali snowboardisté a vedení se již na první bóji ujal Lukáš Vogeltanz. Svůj náskok neustále zvyšoval a udržel ho až do samotného cíle. Jeho teamový kolega Míra Hořejší se během závodu propracoval na druhé místo, ale nakonec se před něj riskantním manévrem dostal Kanaďan Romain Barachko. I tak Míra Hořejší dosáhl na úžasné třetí místo a na další trofej z mezinárodních závodů.
SnowkiteMasters 2012 from Lukash KITEBOARDING.CZ on Vimeo.
Výsledky Snowkite Masters 2012
Freestyle Snowboard muži: 1. Remi Meum (NOR), 2. Andreas Taverud (NOR), 3. Guillaume Chastagnol (FRA), 4. Marek Zach (CZE)
Freestyle Lyže muži: 1. Anton Uzhegov (RUS), 2. Alex Robin (FRA), 3. Anton Cherkashin (RUS)
Freestyle Snowboard ženy: 1. Kari Schibevaag (NOR), 2. Tatiana Sysoeva (RUS), 3. Veronika Holubová (CZE)
Freestyle Lyže ženy: 1. Kari Schibevaag (NOR), 2. Gram Sophie (NOR)
Moutain Race Snowboard muži: 1. Lukáš Vogeltanz (CZE), 2. Romain Barachko (CAN), 3. Míra Hořejší (CZE)
Moutain Race Lyže muži: 1. Bjorn Kaupang (NOR), 2. GG Josserand (FRA), 3. Pascal Boulgakow (FRA), 6. Filip Ševčík (CZE)
Moutain Race Snowboard ženy: 1. Kari Schibevaag (NOR)
Zobrazit místo Evropa - skiareály na větší mapě
Diskuse
Diskuze k článku
Veľká noc na Chopku: na lyžiach, na sánkach aj s folklórom
Veľká noc vo Vysokých Tatrách: folklór v lanovke, šibačka na Skalnatom Plese, lyžovačka zo Soliska
Může se hodit
Nejčtenější články

Za snowbikovým guru do Obertauern
Kocába - vodácký průvodce

Vaše data a servery v bezpečí za ještě dostupnější cenu. Coolhousing snižuje ceny u služby server housing

Jaké herní příležitosti nabízí Pari-Match svým hráčům?

Totes Gebirge skitour: Appelhaus a Pühringerhütte
Regiony
Kalendář akcí Zobrazit všechny akce
AKCE | KDE | INFO | KDY | ČAS |
---|---|---|---|---|
Král Záhoria - cyklomaraton | Skalica | Horská kola | 19.4. | |
Krakonošovo Labíčko | Labe, Vrchlabí | Divoká voda | 19.4. | |
Půlmaraton | Pardubice | Běh, koloběžky, vozíčkáři | 19.4. | |
Jizerské hory Trail Run | Severák | 19.4. | ||
Mastník - splutí | Sedlčany, kasárna | 20.4. | ||
Pohár Plzeňského kraje XCO | Město Touškov | Horská kola | 20.4. | |
Velikonoce v hornickém domku | Příbram, muzeum | 7.-20.4. | 20.4. | |
Velikonoce | Česko | 21.4. | ||
Seakayak - fotovýstava | Praha, Leica | 4.3.-21.4. Fotografoval Martin Bouzek | 21.4. | |
Neznámá země | Zlín | 22.-30.4. Cestovatelský festival | 22.4. |
Diskuse
Chip this visible | delta 9 gummies, 18.4.2025 4:12, 6 příspěvků |
Check this out of order | delta 9 gummies, 18.4.2025 2:57, 5 příspěvků |
Smrt | Honza, 17.4.2025 15:49, 12 příspěvků |
Mobilní kasino | miroslavrybar, 17.4.2025 10:15, 12 příspěvků |
Labe | vodák Marek, 17.4.2025 1:00, 1 příspěvek |
Smrt | Horydoly, 16.4.2025 17:45, 12 příspěvků |
Smrt | Linda, 16.4.2025 16:32, 12 příspěvků |
Smrt | Horydoly - Kuba Turek, 16.4.2025 9:52, 12 příspěvků |
Smrt | Linda, 16.4.2025 8:37, 12 příspěvků |
Smrt | Horydoly - Kuba Turek, 15.4.2025 20:45, 12 příspěvků |
Fórum Zobrazit všechny příspěvky
Přihlaste se na Zažít měs... | Horydoly , 17.4.2025 2:28 |
Shrnutí lyžařské sezony 2... | Horydoly Open, 16.4.2025 18:28 |
Re: Pražský veletržní areál | Horydoly , 10.4.2025 0:45 |
Jak Bosch eBike Systems s... | Horydoly , 7.4.2025 11:00 |
Špindlerův Mlýn startuje ... | Horydoly , 5.4.2025 0:33 |
Prahou proběhne 16 tisíc ... | Horydoly , 4.4.2025 19:01 |
Veletrhy Ostrava | Horydoly Open, 3.4.2025 21:36 |
Křivoklátské lesy | Horydoly , 2.4.2025 13:29 |