Malvíny: modrá voda a modrá obloha

Malvíny: modrá voda a modrá obloha
Malvíny mezi Čelákovicemi a Lázněmi Toušeň.
Autor snímku Kuba Turek
SDÍLEJ:

AKTUALIZACE Jedno z nejlepších koupání v přírodě ve středních Čechách je na Malvínách. Obrovský písník mezi Čelákovicemi a Lázněmi Toušeň nabízí čistou modrou vodu, snesitelné množství lidí, koupání v plavkách i bez nich a klid.

Malvíny: modrá voda a modrá obloha
Malvíny, západní břeh.
Autor snímku Kuba Turek
Jak na to

Proč Malvíny?

Malvíny u Čelákovic nesou jméno zřejmě podle ostrovů, které se v písníku vytvořily během těžby písku. Malvíny jsou totiž ostrovy v Atlantiku, které známe také jako Falklandy. V roce 1982 o ně svedly regulérní válku Britové s Argentinci. Britové vyhráli a v následném referendu obyvatelé potvrdili svoji příslušnost k britskému společenství národů. 

KOSMAS.cz: Kupte si knihu Válka o Falklandy od Jaroslava Hrbka.

Vyberte ubytování v okolí:

Malvíny mají pro milovníky koupání v modré vodě, pod modrou oblohou a s větříkem ve vlasech ještě jednu velkou výhodu. Nedá se tam dojet autem!

Příjemné osazenstvo

Pěšky je to k vodě z Toušně i Čelákovic jen pár set metrů po břehu Labe a davy se tam hrnou na kolech i pěšky, ale i těch pár minut pohybu oddělí zrno od plev.

Na Malvínech se tedy nemusíte střetávat s opilými hovady, namakanými polykači bobulí a uřvanými puberťáky. Většinou se tady koupají slušní lidé.

Ne že by si mládež s sebou nepřinesla marjánku nebo vodku s džusem a tatíci svoje milovaná piva, ale všechno je to v míře o mnoho menší, než je zvykem na koupalištích a jezerech, kam se dá přijet autem až na břeh.

Horydoly.czNA KOLOBĚŽCE: Koupeme se za odměnu, v nohách máme 70 km 

Každý najde svůj kout

O velkou pískovnu oficiálně zvanoiu Mezi Mosty se dělí plavci, rybáři, nudisté a ještě tady zůstávají i v malé míře dělníci.

Nejvíce lidí, kteří se koupají, polehává a skotačí na písčitých plážích severního a severovýchodního břehu. O hezkých víkendech sem za nimi dokonce přijíždí kiosek zřízený z karavanu.

Kdo si chce spíše zaplavat, chodí na travnatý západní břeh. Písčité pláže tady sice nenajde a dno tady rychle klesá do hloubky, ale za to tady bývá volno a ve vodě si nikdo nepřekáží.

Celý jih s romantickými zátokami mají pronajatý rybáři. Stojí tady jejich stany a karavany, pruty vidí nad vodou. Vyznavači Petrova cechu při tom nesou velmi nelibě, pokud okolo nich kdokoliv cizí projde nebo projede. Dělají si nárok nejen na zdejší území, ale snad i na vzduch.

Za nimi za lesíkem ještě více na jihu je menší pískovna oficiálně zbaná Malvíny vhodná ke klidnému poléhávání na písčité pláži. 

Naturisté / nudisté

Velká jihovýchodní zátoka, kterou lze jednoduše poznat podle velkého průmyslového jeřábu, je doménou nudistů. Koupají a opalují se tedy na malých pláccích po dvojicích či malých skupinkách.

Jeřáb patří ke skladu stavebních hmot, ale do vody nijak nezasahuje. Tvoří sice poněkud bizarní kulisu přírodnímu koupání, avšak je neškodný.

Hodně nudistů se letos stáhlo k menší bezejmenné pískovně za loukou směrem na severozápad do ohybu Labe. Opalovat se dá na pokosené trávě prostorního poloostrova.

KOUPÁNÍ.czKOUPÁNÍ.cz: Malvíny Mezi Mosty Čelákovice

Doprava

Na Malvíny se dá přijít podél Labe z Toušeně nebo Čelákovic. Do obou měst jezdí vlaky a autobusy, v obou je městech je ubytování i stravování v hojné míře. V městečku Lázně Toušeň jsou opravdu léčebné a rehabilitační lázně.

Z Toušně vede k Malvínám po labském břehu žlutá turistická značka. Mezi Toušení a Čelákovicemi vede dál od břehu modrá turistická značka. Podél hlavní silnice je vybudovaná cyklostezka, která nás dovede k panelové odbočce na jižní břeh Malvín. K písníku je to odevšad jen pár stovek metrů.

Auto lze odstavit v Toušni na parkovišti před lázněmi nebo až na břehu Labe proti soutoku s Jizerou. V Čelákovicích lze zastavit téměř kdekoliv.

Horydoly.cz  Koupání v Polabí

Malvíny: Modrá voda a modrá obloha

Pískovny mezi Brandýsem, Kostelcem a Neratovicemi

Poslední koupání u Neratovic

Koupání v pískovnách Poděbrady a Sadská

Podél Labe na koloběžce do Staré Boleslavi

Koupání mezi Mělníkem a Roudnicí

Unikátní vlastivědy z Prahy k Labi do Tišic

Kokořínskem na koloběžce od koupaliště ke koupališti

KRÁTKÉ ZPRÁVY: Polabí aktuálně 2018


Zobrazit místo Turistika na větší mapě

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Ach jo !

Co bychom si bez tohoto portálu počli.

  • Autor michal
  • Datum a čas 30.7.2017 18:31
Reaguj
malviny

od ty doby co na malviny zaclo jezdit plno prazaku tak uz ten klid tam neni.mistni po nich jen uklizeji bordel co tam zanechaj.a chovaji se hlucne a jsou drzi.takze diky teto reklame uz to neni tam neni o klidu.dekujem

  • Autor mimili
  • Datum a čas 3.8.2013 18:33
Reaguj
koupání

Dobrý den,

znám grádo, Probošťák a Lhotu toto koupání neznám, budu muset vyzkoušet když tak hezky popisujete klídek.

Co se týká syna pisatel má pravdu, jak ho tak pozoruji na fotkách, budete Kubíčku psát o vnoučcích, ale píšete dobře.

Reaguj
Je to bohužel tak. Na dětech stárneme raketovou rychlostí. Rok bez dětí je 10 roků s dětima.
  • Autor Lucie
  • Datum a čas 29.7.2011 00:01
Reaguj
Jak tak koukám, tak nejpozději za měsíc bude ten Váš mladej o hlavu vyšší jak Vy, pane Turek. Sáááákryš, toto letí....nedávno si hrál s kyblíčkem ve vozíku za kolem a dnes už to vypadá na nějakou tu slečnu. Ty brďo, dvakrát se vyspíme a budete dědečkem.....
  • Autor Realista
  • Datum a čas 27.7.2011 22:25
Reaguj
Celkem 5 příspěvků v diskuzi


Jindřichův Hradec: starobylý zámek a nádherné město

Jindřichův Hradec: starobylý zámek a nádherné město

V Krkonoších nebo třeba na Orlíku bude v létě každý! Hledáte místo, kde si v létě odpočinout a zároveň se nebudete muset probojovávat davy? Jindřichův Hradec vás překvapí!... celý článek

Jihlavská ulice na okraji Pankrácké pláně v Praze

Kalendář Ski Classics 2025

registrovat

Podívejte se na inspiraci k cestování po Evropě.
Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.
CHORVATSKO 2024 levné ubytování v apartmánech a pokojích po celém Jadranu bez provize cestovkám.







Nejčtenější články

Klabava, říčka teče z Brd do Berounky

Klabava, říčka teče z Brd do Berounky

RIVER GUIDE Klabava je středně velká řeka, která stéká z nejvyšších hřebenů Brd do Berounky pod Plzní. Vodácky je velmi zajímavá na všech částech, ale bohužel se na ní rychle mění průtok.
Zábava během cestování: jaké jsou dostupné možnosti?

Zábava během cestování: jaké jsou dostupné možnosti?

Cestování lze v současné době chápat z mnoha různých perspektiv a úhlů. Někdo má raději cestovat sólo například autostopem, jiný si vychutnává drinky na pláži v tropické destinaci. Tak či onak je dobré se
Berlín na kole

Berlín na kole

Německé hlavní město se nejlépe poznává na kole. Je totiž dokonale placaté bez jediného kopce, díky tomu se snadno překonávají i delší vzdálenosti, a během dne v cyklistickém sedle tak stihnete vidět a navštívit
Schönbrunn: na skok do Vídně za uměleckými poklady

Schönbrunn: na skok do Vídně za uměleckými poklady

Prohlédli jsme nejnavštěvovanější rakouskou památku - zámek Schönbrunn, patřící do světového kulturního dědictví UNESCO.
Krkonošská 70 slaví sedmdesátku

Krkonošská 70 slaví sedmdesátku

Legendární dálkový běžecký závod Krkonošská 70 oslaví 8. března jubilejní 70. ročník. Jeden z nejstarších tuzemských lyžařských závodů na běžkách se poprvé uskutečnil v roce 1955. V současnsti je součástí seriálu Stopa pro

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Brdy magické - výstava obrazů Příbram, nemocnice 2.1.-31.3. Malovala Jarmila Milcová 31.3.
Začátek pískovcové sezony
  Lezení na pískovci je v Čechách povoleno 1.4.-31.10. 1.4.
Running Expo - veletrh Praha, Výstaviště Holešovice 3.-4.4. 3.4.
Camp - veletrh Norsko, Lillestrøm 4.-6.4. 4.4.
PAF - festival potápěčské fotografie Tachov, Mže 4.-6.4. 4.4.
Expedície - cestovatelský festival Bratislava, Fakulta informatiky 5.4.
Lov v pravěku Rakousko, Asparn 5.-6.4. 5.4.
Doubrava - splutí Pařížov 5.-6.4. 5.4.
Otužilecké plavání Záříčí, Pískáč 5.4.
Valná hromada ČHS Praha 5.4.

Diskuse

Buying drugs from e-pharm... Juliosof, 31.3.2025 14:41, 6 příspěvků
Proč 2 h do Špindlu, když... Skiák, 28.3.2025 13:31, 1 příspěvek
Podivný úvod . . . . Honza, 28.3.2025 10:36, 3 příspěvky
Podivný úvod . . . . Horydoly - Kuba Turek, 27.3.2025 15:43, 3 příspěvky
Podivný úvod . . . . Michael Beranek, 27.3.2025 15:18, 3 příspěvky
Funí Kuba Turek, 26.3.2025 18:28, 2 příspěvky
Funí Pigaro flora, 26.3.2025 12:40, 2 příspěvky
doporučuji tiskovou zpráv... Horydoly, 25.3.2025 15:36, 2 příspěvky
doporučuji tiskovou zpráv... Lukas B., 25.3.2025 15:05, 2 příspěvky
Vranov Tomáš Puš, 25.3.2025 13:52, 3 příspěvky

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Polička? Věda nebo Veliko... Horydoly , 24.3.2025 0:53
Prague Bike Fest Na Výsta... Horydoly Open, 20.3.2025 22:13
Největší běžecká výstava ... Horydoly , 16.3.2025 20:23
Každý, kdo jen trochu chc... milan šupa, 13.3.2025 19:43
EXPEDÍCIE (jar 2025) Horydoly , 24.2.2025 13:32
Střední Čechy v březnu Horydoly , 23.2.2025 12:44
Cyklocestování Frýdek Místek Horydoly , 18.2.2025 14:43
Budějovicko láká na valen... Horydoly , 15.2.2025 2:38