
Česká Kanada si vybrala agenturu Cognito ke své propagaci

Českou Kanadu bude propagovata agentura Cognito. Zvítězila ve výběrovém řízení na tvorbu marketingové a komunikační strategie pro turistickou destinaci na pomezí jižních Čech a Vysočiny.
Cílem je rozvoj a propagace turistické oblasti s ohledem na přírodu, památky a volnočasové aktivity.
Destinační management Česká Kanada si od nové strategie slibuje výrazné posílení povědomí o lokalitě a vytvoření atraktivní a rozpoznatelné značky.
Cognito slibuje, že osloví cílové skupiny od rodin s dětmi až po cyklisty a milovníky pěších túr. "Česká Kanada má obrovský potenciál stát se jedním z hlavních turistických cílů v Jihočeském kraji. Naší prioritou bude vytvořit moderní marketingovou strategii, která nejen zvýší návštěvnost, ale také pomůže prodloužit turistickou sezónu a podpoří udržitelnost cestovního ruchu v této oblasti," uvedla Michaela Luňáčková z agentury Cognito.
Agentura Cognito se specializuje na e-shopy, webové aplikace a digitální marketing. Destinační marketingovou strategii vytvořila dosud jen pro pro město Aš. O jejích výsledcích není nic známo.
INFO: Cognito
NOVÁ BYSTŘICE: Grázl všech grázlů
Česká Kanada se rozkládá v jižních Čechách, částečně zasahuje na západní Moravu a hraničí s Dolním Rakouskem. Vymezují ji města Slavonice, Nová Bystřice a Kunžak. Spadá do okresu Jindřichův Hradec. Geograficky je to část Javořické vrchoviny. Její území pokrývá Přírodní park Česká Kanada.
Dominantou České Kanady je zřícenina hradu Landštejn. Populární je renesanční město Slavonice, keramická obec Maříž, skály v lesích okolo Valtínova a úzkokolejná dráha do Nové Bystřice, momentálně mimo provoz.
RENESANCE: Slavonice z výšky 35 metrů
Do České Kanady nepatří vrchol Javořice (837 m). Nejvýšší vrcholy jsou Vysoký kámen (732 m) u Kaprouna, Kunějovský vrch (724), Studnice (722), Větrov (713) a Čihadlo (700 m) nedaleko česko-moravsko-rakouského trojmezí.
Pramení zde řada potoků, které se roztékají do všech světových stran. Koštěnický potok odvodňuje západ, Dračice střední část a Romavský potok jih. Na sever teče Hamerský potok odvádějící vodu do Nežárky a dále do Lužnice. Největší vodní plocha je Kačležský rybník na severozápadním úpatí vrchoviny.
VIDEO Hamerský potok na kajaku
HAMERÁK: Raději rychle krysit než pomalu eskymovat
Autorem označení Česká Kanada je jindřichohradecký rodák Jaroslav Arnošt Trpák, pražský novinář, esejista, propagátor aktivního života v přírodě ve 20. letech 20. století. Inspirovala ho cesta po Severní Americe, během níž si uvědomil, že k nastartování turistického ruchu v rodném kraji je nezbytná promyšlená propagace. To ho vedlo k vytvoření exoticky znějícího názvu.
Krajinu popsal roku 1928 takto: "Přehlížíte nejromantičtější koutek české země, vlní se terén do kopců a tmaví se lesními porosty, díváte se na nesčetné hladiny nejen velkých rybníků, ale hotových jezer orámovaných hustými lesy. A kamkoliv pohlédnete, všude se lesknou rybníky, široké potoky, točí se řeky, lesnaté kopce řadí se za sebou v nekonečných řadách."
TRAIL RUNNING: Zaběhněte si do Kanady
Po roce 1948 označení Česká Kanada zmizelo z veřejného života, protože komunisté neměli rádi Západ. Název přežíval jen mezi trampy. Jeho rehabilitace nastala 1994. kdy byl vyhlášen přírodní park pod tímto jménem.
Diskuse
Diskuze k článku

Holiday World: regiony a gastronomie jako klíčový pilíř turismu
Co všechno lze v moderním obchodě automatizovat a ušetřit?
Může se hodit
Nejčtenější články

Stěhování firmy je citlivá logistická operace

Co všechno lze v moderním obchodě automatizovat a ušetřit?

Holiday World: regiony a gastronomie jako klíčový pilíř turismu

Jaro začíná 20. března dopoledne
Regiony
Kalendář akcí Zobrazit všechny akce
AKCE | KDE | INFO | KDY | ČAS |
---|---|---|---|---|
Running Expo - veletrh | Praha, Výstaviště Holešovice | 3.-4.4. | 3.4. | |
Camp - veletrh | Norsko, Lillestrøm | 4.-6.4. | 4.4. | |
PAF - festival potápěčské fotografie | Tachov, Mže | 4.-6.4. | 4.4. | |
Lov v pravěku | Rakousko, Asparn | 5.-6.4. | 5.4. | |
Valná hromada ČHS | Praha | 5.4. | ||
ILTM - veletrh luxusního cestování | Jižní Afrika, Cape Town | 6.-8.4. | 6.4. | |
Velikonice v hornickém domku | Příbram, muzeum | 7.-20.4. | 7.4. | |
Regiony České republiky - veletrh | Lysá nad Labem | 10.-13.4. | 10.4. | |
Dampftoktreffen | Německo, Dresden, Verkehrsmuseum | 12.-13.4. Parní lokomotivy | 12.4. | |
Myslivost a příroda - veletrh | Kroměříž, Výstaviště | 12.-13.4. | 12.4. |
Diskuse
Игровая платформа Pin Up ... | pinupZet, 2.4.2025 8:08, 7 příspěvků |
Двери в коттедж. Купить в... | DveriCrago, 2.4.2025 7:41, 9 příspěvků |
Зарубежные сериалы беспла... | ScottKasia, 2.4.2025 5:56, 9 příspěvků |
Chip this for all to see | Jamespauff, 2.4.2025 5:52, 1 příspěvek |
Check this visible | Jamespauff, 2.4.2025 4:29, 1 příspěvek |
Check this out | Jamespauff, 2.4.2025 4:24, 1 příspěvek |
Online Schools in Georgia | Online_jmMa, 2.4.2025 3:37, 1 příspěvek |
Kraken: Полная конфиденци... | AnthonyNed, 2.4.2025 3:07, 13 příspěvků |
JH | vodák Marek, 1.4.2025 21:57, 1 příspěvek |
Proč 2 h do Špindlu, když... | Skiák, 28.3.2025 13:31, 1 příspěvek |
Fórum Zobrazit všechny příspěvky
Polička? Věda nebo Veliko... | Horydoly , 24.3.2025 0:53 |
Prague Bike Fest Na Výsta... | Horydoly Open, 20.3.2025 22:13 |
Největší běžecká výstava ... | Horydoly , 16.3.2025 20:23 |
Každý, kdo jen trochu chc... | milan šupa, 13.3.2025 19:43 |
EXPEDÍCIE (jar 2025) | Horydoly , 24.2.2025 13:32 |
Střední Čechy v březnu | Horydoly , 23.2.2025 12:44 |
Cyklocestování Frýdek Místek | Horydoly , 18.2.2025 14:43 |
Budějovicko láká na valen... | Horydoly , 15.2.2025 2:38 |