Na starobylém Ovocném trhu v Praze se každý rok staví kluziště už mnoho let. Bruslí se na něm vždy v prosinci a lednu. Vstup na ledovou plochu je zdarma. Pokud si chce půjčit brusle, zaplatíte 50 korun. U kluziště je v provozu stánek s horkými i studenými nápoji a drobným občerstvením.
Známé dočasné kluziště pod širým nebem najdete na náměstí Ovocný trh za Stavovským divadlem. Dojdete sem pěšky za pár minut od stanice metra Můstek nebo Náměstí Republiky. Lze sem přijet i na kole.
Led mezi mantinely
Ledová plocha o rozměrech 14x30 metrů je ohrazena bezpečnostními mantinely jako na běžném zimním stadionu.
Otevřeno je každý den od začátku prosince do konce ledna od 10 do 21 hodin. Kromě volného bruslení se zde konají diskotéky na ledě každou sobotu od 14 hodin a diskohrátky každou neděli také od 14 hodin.
Půjčovna bruslí je otevřena pro děti i dospělé. Půjčovné činí 100 korun pro dospělého a 50 korun pro děti.
VIDEO Kluziště Ovocný trh Praha
Ovocný trh je podélné náměstí na Starém Městě Pražském. Tržnice s ovocem a zeleninou je zde doložena již ve 13. století a fungovala až do začátku 20. století. Okolní trhy byly Havelský (obecná tržnice v samostatném Havelském městě, dnes trh s ovocem a zeleninou), Uhelný trh (náměstí zůstalo původní jméno), Staroměstské náměstí (nejstarší pražský trh s vedlejším kupeckým blokem domů Ungelt), Senný a obilný trh (Senovážné náměstí), Dobytčí trh (Karlovo náměstí), Kurný trh (drůbež se prodávala na Jungmannově náměstí).
Ovocný trh je obklopen historickými klenot – gotické Karolinum, renesanční měšťanské domy, barokní Kolowratský palác, klasicistní Stavovské divadlo a kubistický dům U černé matky boží.
Stavovské divadlo (původně Hraběcí Nosticovo divadlo, za socialismu Tylovo divadlo) vystavěl hrabě František Antonín Nostic-Rieneck v roce 1783. Klasicistních budova byla otevřena Lessingovou tragédií Emilia Galotti. Divadlo bylo projektováno na tisíc diváků, dnes je zde 659 míst. Původně se uváděla německá činohra a italská opera. Brzy však byl repertoár rozšířen o českou produkci.
V divadle vystoupil Wolfgang Amadeus Mozart a poté osobně dirigoval svoji Figarovu svatbu roku 1787. Ještě ten rok pro divadlo zkomponoval a dirigoval operu Don Giovanni. Další premiéra Mozartovy opery La clemenza di Tito se odehrála roku 1791.
Roku 1799 divadlo od hraběte Nostice odkoupil čeští stavové. 1826 zde měla premiéru první česká opera Dráteník od Františka Škroupa. Roku 1949 dostalo jméno Tylovo divadlo. Miloš Forman v divadle natočit slavný film Amadeus. Dnes je Stavovské divadlo druhou scénou Národního divadla, kde se hraje opera a činohra.
Vedle Stavovského divadla stojí Kolowratský palác, kde se hrají komorní představení Národního divadla.
Finálová účast týmů ze šesti zemí a triumfy osmi různých klubů, taková je bilancešestého zimního ročníku Prague Volleyball Games. Jeden z největších turnajů mládeže volejbalové Evropy přivítal rekordní počet 149 družstev.
Popelka - český pohádkový velkofilm uctívají kromě českého a slovenského publika také Němci a Norové. Neobejdou se bez ní žádné Vánoce a teď už i Velikonoce. Nová digitální verze ukázala detaily, které se zdály na
První vánoční betlém postavil 1223 František z Assisi v italské Umbrii. Později založil františkánský řád a stal se svatým. Do Česka se dostal první betlém v roce 1560, kdy byl vystaven v kostele svatého Klimenta