Zážitek z lyžování je jedinečný a nezapomenutelný, ale když zimní sezóna skončí, je čas správně připravit lyžařské vybavení na dlouhodobé uložení.
Správná péče o lyžařské vybavení může prodloužit jeho životnost a zajistit, že budete připraveni na další sezónu. Zde jsou několik kroků, jak to udělat:
Zkontrolujte své vybavení
Předtím než se pustíte do čištění a uskladnění, je důležité zkontrolovat své lyžařské vybavení a zjistit, zda není potřebná žádná oprava nebo údržba. Zde jsou některé klíčové body, na které se zaměřte:
1. Lyže: Zkontrolujte, zda nejsou poškozené hrany, povrch lyží a vázání. Pokud zjistíte nějaké poškození, je lepší to opravit před uložením.
2. Lyžařské boty dámské, pánské i dětské: Zjistěte, zda nejsou žádné trhliny nebo jiná poškození na povrchu bot. Zkontrolujte uzávěry a popruhy a ujistěte se, že jsou v dobrém stavu.
3. Lyžařské hole: Zkontrolujte, zda nejsou ohnuté nebo poškozené. Také zkontrolujte rukojeti a případně je vyčistěte.
4. Lyžařské brýle: Prověřte čočky na případné poškození nebo škrábance. Také zkontrolujte popruhy a nastavení.
5. Lyžařské helmy: Zkontrolujte vnitřní vycpávky a popruhy na případné opotřebení nebo poškození. Zjistěte, zda je pánská, dámská i dětská lyžařská helma stále v dobrém stavu a poskytuje dostatečnou ochranu.
Důkladné čištění
Po kontrole je důležité důkladně vyčistit vybavení, abyste odstranili zbytky špíny a vlhkosti, které by mohly způsobit korozi nebo jiné poškození. Zde jsou kroky, jak to udělat:
1. Lyže: Použijte teplou mýdlovou vodu k očištění povrchu lyží a odstranění zbytků vosku. Dobře osušte a poté naneste tenkou vrstvu vosku na ochranu hran a skluznic.
2. Lyžáky: Vyjměte vnitřní vložky a důkladně je provětrejte. Poté použijte vlhký hadřík k očištění vnějšího povrchu bot.
3. Lyžařské hole: Očistěte je teplou vodou a mýdlem a důkladně osušte.
4. Lyžařské brýle: Použijte speciální hadřík nebo mikrovlákenný hadřík k očištění čoček. Dbejte, abyste nepoškodili antifog povlak.
5. Lyžařské přilby: Použijte vlhký hadřík k očištění vnitřní části přilby a popruhů. Vnější část očistěte teplou vodou a mýdlem a poté důkladně osušte. Lyžařská kukla, která byla oblékána pod lyžařskou helmou, se musí vyprat.
Uložte své vybavení správně
Posledním krokem je správné uložení vašeho lyžařského vybavení, abyste zajistili jeho ochranu a životnost. Zde jsou některé tipy:
1. Lyže, lyžáky a lyžařské hole: Uložte je na suchém a dobře větraném místě při pokojové teplotě mimo přímé sluneční záření. U lyžařských bot dávejte pozor, abyste netlačili na špičky.
2. Lyžařské brýle a helmy: Uložte je do pouzdra nebo na měkký hadřík, abyste předešli poškození čoček. Uložte je na suché místo tak, aby na ně nic netlačilo.
Správné připravení a uložení lyžařské výbavy po sezóně umožňuje, abyste mohli s jistotou vyrazit na svah hned jak znovu napadne sníh. Údržba výbavy v dobrém stavu nejen prodlužuje její životnost, ale také zajišťuje bezpečnost a pohodlí při lyžování.
RECEPT Domácí kuchařka Magdaleny Dobromily Rettigové vyšla 1868 v desátém vydání. V předmluvě píše Antonie Dušánková: "Podáno jest vše tak zřetelně a tak srozumitelnou řečí, že i pouhá začátečnice, zdravým rozmyslem nadaná, bez další... celý článek
TIP HORYDOLY Tři díly výpravné knihy Zmizelá koleje, zmizelé nádraží, vyprávějí o významných železničních tratích, které byly zrušeny nebo přeloženy. Mnohé úseky železnic můžeme vystopovat v terénu ještě dnes.
AKTUALIZACE Zimní Polsko je lákavé především pro lyžaře, kteří bydlí nedaleko a zároveň chtějí poznat něco jiného. Nevýhodou polských svahů je menší množství sněhu. Jsou orientované nejčastěji na severní a tedy návětrnou
Online kasino Rabona je zajímavým místem pro milovníky hazardu, protože nabízí široký výběr her a atraktivní bonusy. Nicméně i ti nejzkušenější hráči se mohou dopustit chyb, které mohou ovlivnit jejich herní zážitek
V ranním oparu se tyčí silueta monumentálního hradu. Mrazivý vzduch štípe do tváří a pod nohama křupe čerstvě napadaný sníh. Karlštejn v zimě odhaluje svou jinou, tajemnější tvář. Zatímco v létě se zde musíte