TOPlist

Neumannová škodí běžkařům

Neumannová škodí běžkařům
SDÍLEJ:
Bagry a těžké náklaďáky odvážejí sníh z Jizerské lyžařské magistrály od Smědavy po Soušské silnice směrem ke Kasárenské. Během pátku a soboty byl zlikvidován sníh z kilometru magistrály a dále z louky na Jizerce u záchytného parkoviště jakožto i z dalších míst v Jizerských horách.

Těžká technika odváží sníh do Vesce u Liberce na dvoukilometrovou trať závodů pro několik desítek profesionálů. Přitom ničí magistrálu, ktrerou využívají tisíce rekreačních lyžařů a likvidují sníh na chráněných loukách v památkové rezervaci Jizerka.

FOTO: Ničení běžkařských stop v Jizerkách

Mistrovství světa v lyžování v Liberci v nadmořské výšce 400 m se ukazuje být tragickým omylem. Na něj doplácí zázemí pro rekreční lyžování využívané desítkami tisíc aktivních sportovců jakožto i příroda Jizerských hor.

Tato megalomanská akce bude stát stovky milionů korun, přitom aktivním rekreačním lyžařům nic nepřinese. Za rozpočet mistrovstí by bylo možno několik let upravovat běžecké tratě ve všech českých a moravských horách.

Celá akce je příkladem trestuhodně špatné správy veřejných financí. Za mistrovstvím stojí špičky liberecké ODS. Světový pohár letošního roku je relativně malá akce proti mistrovství světa plánovanému na příští rok.

Ještě hrozivější jsou ambice uspořádat v malém zadluženém Česku olympiádu. Politici podporující takovéto nesmyslné akce si nezaslouží Vaše hlasy v příštích volbách.

Na základě pozvání rozhořčených lyžařů přijeli na místo reportéři České televize. Natočili záběry z likvidace magistrály doplněný kritickým komentářem trenéra českých olympijských medialistek Zdeňkem Cillerem. Cenzura však tyto záběry do televizního zpravodajství zřejmě nepustila.

Autor bydlí v obci Jizerka.

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Re: pravda ci pomluva
To je úplná pravda. Psali to v Blesku, hnedka vedle článku, že Lucie Bílá pořádala koncert na podporu Švejnara jako prezidentského kandidáta. Prej ji s tím pomáhál Knížák.
  • Autor Anonym
  • Datum a čas 18.2.2008 22:39
Reaguj
pravda ci pomluva
Co je pravdy na tom, ze p. Duda prevratil v Jizerkach rolbu a 14 dni z ni nechal vytejkat naftu a brzdovku?
  • Autor pishpek
  • Datum a čas 18.2.2008 20:05
Reaguj
Neumannová a spol. už přestali těžit sníh
Najdete v Týdnu.
  • Autor Mivo
  • Datum a čas 12.2.2008 14:50
Reaguj
Jednoduchy princip
Levne odkoupit pozemky, mezitim zalobbovat za poradani MS a SP prave ve Vesci v 300m.n.m!!!!, presvedcit o tom ministra, ze prave tohle misto je idealni( vzhledem k tomu, co za pitomci o tom rozhoduji, tak to nemohl byt problem) a pak draze prodat pozemky statu. Ze tam nikdy nebyl snih? Koho to zajima, hlavne ze je vydelano. Ze je z toho mezinarodni ostuda? No a co, vzdyt uz si s tim obetavi poradatele a dobrovolnici, pracujici pro radost, nejak poradi.
Reaguj
Paříž - Dakar
Mohli bychom ještě příští rok latinské Americe vyfouknout náhradní trasu závodu Paříž - Dakar.Písek se přiveze ze Sahary a s pořádáním blbostí máme bohaté zkušenosti.
Reaguj
Arogance ODS mě už vůbec nepřekvapuje.
  • Autor Tomas
  • Datum a čas 12.2.2008 08:27
Reaguj
Celkem 6 příspěvků v diskuzi


České hory AKTUÁLNĚ 2024/2025

České hory AKTUÁLNĚ 2024/2025

Vydáno před týdnem
POTŮČKY Hory a doly v Čechách i na Moravě nabízejí pohádkové terény pro milovníky všech zimních dobrodružství. Sníh a led láká nejenom na běžky, sjezdovky a snowboard, ale také na sněžnice nebo ledové lezení.... celý článek

Deset tisíc let na lyžích aneb historie lyžování

Zapomeňte na Mnichov, cesta do Alp vede na jih!

registrovat

Podívejte se na inspiraci k cestování po Evropě.
Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.
CHORVATSKO 2024 levné ubytování v apartmánech a pokojích po celém Jadranu bez provize cestovkám.







Nejčtenější články

Slovensko AKTUÁLNĚ 2025

Slovensko AKTUÁLNĚ 2025

CHOPOK Zajímá vás, kde se dá projet na lyžích, kde se leze po skalách, jaké podmínky vládnou na hřebenech, jak jsou nateklé ledopády, nebo jaká chata je otevřená? Přinášíme aktuální zprávy
Vysoké Tatry AKTUÁLNĚ 2025

Vysoké Tatry AKTUÁLNĚ 2025

TATRANSKÁ LOMNICA Zprávy, novinky, aktuality, fotografie a videa z Vysokých Tater, z nejvyššího pohoří Karpat.
Sjezd severní stěny Sněžky

Sjezd severní stěny Sněžky

AKTUALIZACE Konec letošní zimy v Krkonoších se blíží. Na hřebenech se dá ještě lyžovat. Když byla sjízdná severní stěna Sněžky, dali jsme si dvoudenní nenáročnou túru z Černé hory na Luční boudu
Kaiserwinkl běžkuje zdarma

Kaiserwinkl běžkuje zdarma

NOVÉ FOTO Tyrolský region Kaiserwinkl patří s 253 kilometry běžkových tratí - z toho 128 km klasických a 126 km bruslařských - k prémiovým centrům běžeckého lyžování v Rakousku. V Evropě se řadí k vůbec nejoblíbenějším střediskům
Valentová: Krkonošská 70 má letos jen 55 km. Počasí si vynutilo změnu

Valentová: Krkonošská 70 má letos jen 55 km. Počasí si vynutilo změnu

ROZHOVOR Organizace legendárního závodu Krkonošská 70 přináší každý rok mnoho výzev. Letos museli pořadatelé kvůli nepříznivému počasí rozhodnout o zkrácení hlavní trasy na 55 km.

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Regiony České republiky - veletrh Lysá nad Labem 10.-13.4. 10.4.
Myslivost a příroda - veletrh Kroměříž, Výstaviště 12.-13.4. 12.4.
Velikonoce Česko 21.4.
Flora - veletrh Olomouc 24.-27.4. 24.4.
Trentino Film Festival Itálie, Trento 25.4.-4.5. Horské filmy 25.4.
Hory a mesto - festival Bratislava, Devín 25.4. 19:00
Zeltschau - výstava stanů Německo, Langenzersdorf, Seeschlacht 25.-27.4. 25.4.
Trofeo Mezzalama - skialp  Itálie, Gressoney   26.4.
Spezi - veletrh Německo, Lauchringen 26.-27.4. Alternativní cyklistika 26.4.
ATM - veletrh Spojené arabské emiráty, Dubai 28.4.-1.5. 28.4.

Diskuse

safepal Anthonymep, 10.4.2025 7:36, 17 příspěvků
extra finance JosephKixew, 10.4.2025 6:37, 17 příspěvků
Chip this for all to see Jamespauff, 10.4.2025 5:34, 24 příspěvků
sushiswap exchange Jamesintox, 10.4.2025 5:28, 17 příspěvků
eigenlayer RodgerKenny, 10.4.2025 4:34, 17 příspěvků
stargate finance JasonDon, 10.4.2025 4:30, 17 příspěvků
Report register this for ... Jamespauff, 10.4.2025 4:30, 1 příspěvek
Report register this out Jamespauff, 10.4.2025 3:47, 1 příspěvek
Check this visible Jamespauff, 10.4.2025 1:57, 1 příspěvek
Оформление разрешения на ... WilliamBig, 10.4.2025 1:51, 8 příspěvků

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Re: Pražský veletržní areál Horydoly , 10.4.2025 0:45
Jak Bosch eBike Systems s... Horydoly , 7.4.2025 11:00
Špindlerův Mlýn startuje ... Horydoly , 5.4.2025 0:33
Prahou proběhne 16 tisíc ... Horydoly , 4.4.2025 19:01
Veletrhy Ostrava Horydoly Open, 3.4.2025 21:36
Křivoklátské lesy Horydoly , 2.4.2025 13:29
Polička? Věda nebo Veliko... Horydoly , 24.3.2025 0:53
Prague Bike Fest Na Výsta... Horydoly Open, 20.3.2025 22:13