"Permanentku je možno zakoupit na pokladnách muzea a i na náměstí v Rožnově v informačním centru za 350 korun. Je platná na dvacet vstupů pro jednu osobu do všech areálů včetně programových akcí pořádaných muzeem," uvádí ředitel Jindřich Ondruš.
Dalším bonusem je vstup na výstavy, konané v areálu muzea, zdarma při zakoupení vstupenky do Dřevěného městečka či okružního vstupného do všech areálů. Zároveň si návštěvníci mohou dopředu zakoupit vstupenky na hlavní akce konané v průběhu roku.
U základního vstupného do Dřevěného městečka došlo k navýšení ceny základního vstupného o 10 Kč, u rodinné a okružní o 20 Kč.
Byla prodloužena otevírací doba Dřevěného městečka a výstav v době letních prázdnin v červeneci a srpenu do 19 hodin. "Reflektujeme aktuální potřeby návštěvníků, snažíme se jim vytvořit podmínky pro to, aby se zde v muzeu cítili dobře, strávili zde příjemný čas a vraceli se či doporučovali dále," vysvětluje Jindřich Ondruš.
Ve spolupráci s městem Rožnov pod Radhoštěm byl umožněn vstup na nově otevřenou Jurkovičovu rozhlednu po zelené turistické značce od centrálního parkoviště muzea nebo z Valašské dědiny. Za zajímavých programových věcí lze například zmínit 20. ročník konání Rožnovské valašky (7. – 9. 6. Mezinárodní armádní folklorní festival) a taktéž 20. ročník Pekařské soboty (20. 7.). Do programu byla zařazena i ukázka Valašské svatby z Nového Hrozenkova (30. 6.) a po několika letech se do programu vracejí Dožínky (24. 8.).
V letošním roce si připomínají kulaté výročí i dvě významné organizace a o to je obohacen program v muzeu. 40 let od založení si připomíná CHKO Beskydy (pořad Pojďme chránit přírodu 15. 6.) a 90 let výročí založení Československé myslivecké jednoty (pořad Myslivosti zdar! 14. 9.). V letošním roce se koná 37. ročník Mezinárodního folklorního festivalu Rožnovské slavnosti (5. -7. 7.) a je zde rozjednaná účast souboru Altai Kai z Altaje (Rusko), jejichž raritou je hrdelní zpěv, který je zapsán na seznam nehmotného kulturního dědictví UNESCO.
V souvislosti s připomínkou výročí 1150 let příchodu svatých Cyrila a Metoděje na Moravu je možné ve Valašském muzeu v přírodě od 28. března do 3. listopadu zhlédnout výstavu s názvem Tři století cyrilometodějské tradice na Moravském Valašsku. Ta dokumentuje vývoj cyrilometodějské tradice od počátku 18. století, od kdy jsou zachovány nejstarší zprávy v dobové literatuře a archivních pramenech. Přes vývoj v 19. století, kde ke slovu přichází i umělecké zpracování cyrilometodějského motivu, až po nedávnou minulost, plnou dramatických zvratů, které přineslo 20. století. Mezi nejvzácnějšími exponáty bude zastoupen oltářní obraz Cyrila a Metoděje z farního kostela v Zašové. Dále bronzový zvon Cyril a Metoděj ze Zvonařské dílny v Brodku u Přerova nebo dřevěný model radhošťské kaple, ze sbírek Valašského muzea v přírodě. K vidění bude spousta archiválií, literatury, několik obrazů a drobných exponátů s cyrilometodějskou tématikou.
INFO: Valašské muzeum v přírodě
Zobrazit místo Turistika na větší mapě