Horydoly jsou hlavním mediálním partnerem Mezinárodního festivalu outdoorových filmů a poskytují finanční odměnu pro nadějné amatérské filmaře.
Ačkoliv žádný z následujících filmů zřejmě nezíská hlavní cenu na Mezinárodním festivalu outdoorových filmů, všechny stojí za vidění. Nechejte se inspirovat k návštěvě kina.
Cerro Torre
Čtyři švýcarští horolezci se vydají do zimní Patagonie slézt Cerro Torre. Perfektní záběry, skvělá kamera a výborná hudba vytvořily krásný zážitek. Projekce měla jen jednu vadu. Když sedíte v kině někde vzadu, na titulky už nevidíte.
Grandpa
Výborným filmem byl i Grandpa, příběh osmdesátiletého pána, který se od svých vrstevníků liší tím, že létá na padáku. Zatímco si jeho okolí, od vrstevníků po mladé, ťuká na čelo, co ten stařík blbne, on si jde tvrdohlavě za svým. Stará výbava a nedostatek zkušeností ho nezastaví od snu létat vzduchem. Natočeno s velkou dávkou humoru.
Asgard Jamming
Projekce v opavském kině Mír proběhla na rozdíl od ostravského kina Vesmír bez technických problémů. Partička pohodových mládenců a slečny z Belgie se pokouší na Baffinově ostrově zdolat stěnu věže Mount Asgard. K nástupu pod stěnu tahali neskutečné množství krámů. Mimo jiné i "nezbytnosti" jako mandolínu a harmoniku. Hrnce a pánve posloužily jako bicí. Cestou neustále šprýmovali. Na rozdíl od typických snímků, kdy se výprava za doprovodu dramatizující hudby pohybuje vážně kupředu, tohle bylo příjemné odlehčení. Na skále strávili jedenáct dní, než se jim podařilo zdolat vrchol. Film z větší části popisoval lezení samotné, různé způsoby ukotvení ve skále atd. Záběrů na okolí nebylo tolik, jak jsem očekával. Vtipná a napínavá záležitost, partě jsem opravdu držel palce.
Vodácká putování - Vltava
Lukáš Pollert se psem Aidou potká jakoby náhodou Lukáše Vaculíka, který hrál ve vodáckém seriálu Proč bychom se netopili. Aby ho vyzkoušel, jestli to na vodě vůbec umí, tak se vydávají na cestu po Vltavě, přes splavy a skrze města. Zatímco se Vaculík snaží, aby se nevyklopil, Pollert nás během cesty informuje, kde je dobrý kemp, kde se spát nesmí, na jaký jez si dát pozor a co se mu po cestě líbí.
Red Bull Nordix Boží dar 2010
130 závodníků ze čtyř zemí se potýkalo s nástrahami tratě, na které byly vybudovány různé umělé překážky, skokánky, klopené zatáčky, nájezdy, zákruty apod. Zapomeňte na snowboard, borci měli na nohou úzká prkénka – běžky. Obdiv za to, že se na nich v tomhle terénu vůbec udrželi.
No. 9 Manaslu
Radek Jaroš se vydává sám na svou devátou osmitisícovku. Původně mělo jít šestičlenné družstvo, ale po neshodách se rozhodl zdolat horu na vlastní pěst. Po cestě potkával různé expedice, které čekaly na to, kdo dřív prošlape cestu na vrchol. Byli to ale jen Rusové, kteří s Jarošem dokázali držet krok. I těm to ale nakonec nandal a sám vystoupil na vrchol. Nejvíce záběrů je natočeno ve stanu a okolí, kde na kameru líčí své pocity a popisuje, co takový sólo výstup obnáší. Před samotným výstupem v jedné vesničce dostane akutní zánět zubu. Bolest je taková, že uvažuje o ukončení expedice. Vzpomíná na expedici K2 v roce 2007, kdy si při stavbě stanu poranil ruku a výstup musel vzdát. To nechce opakovat, a tak se snaží bolest utlumit. Nakonec potká ve vesnici horolezce, profesí lékaře, kteří s velkou dávkou improvizace problém s bolestivým zubem vyřeší. Dosažením Manaslu se stal Jaroš nejúspěšnějším českým himalájským horolezcem.
Tat Tvam Asi
Cyklistický pár se rozhodl projet Indii ke pramenům řeky Gangy. Spolu s poutníky putují po svatých místech a poznávají indickou kulturu. Bylo to povedenější než Barabášův film Na kole cez Himálaje.
Mezinárodní festival outdoorových filmů na HORYDOLY
Double Gasherbrum
Kompakt. Hlavně co nejmenší!
Doporučuji Mongolsko od Barabáše
Minuty dobrodružství
Outdoorové filmy se rozjely ze Zlína
Brněnský outdoor ve filmu
Stingl v televizi a na festivalu
Tuhé skupenstvo vody
Outdoorové filmy půjdou do kin
SOUTĚŽ: Vstupenky na Echo outdoorových filmů
Nominace na podnikatele roku
Ročník 2009
Ročník 2008
Ročník 2007
Ročník 2006
Ročník 2005
Ročník 2004