Hynek Adámek - Island
Pohled na Island očima autora, který se na Islandu začal nejdříve každoročně objevovat jako vedoucí cestovní kanceláře a jehož postupná fascinace ostrovem vyústila v napsaní cestopisu (společně s Jakubem Havlem) o pracovních pobytech na farmách či u rybářů a o cestách mezi lidi, kteří pro svojí každodenní obyčejnost jsou Islanďany, o kterých se nikde nepíše.
František Štaud - Namibie
Autor na své 4500 kilometrů dlouhé cestě kolem střední a severní Namibie spotřeboval tři auta a vyfotil asi dvě stě metrů kinofilmu. Postupně projel surrealistickou krajinu nejstarší pouště světa – Namib Desert. Podél Atlantického oceánu přes Pobřeží koster a Damaraland dojel do národního parku Etosha. Klimaxem cesty byl pobyt v odlehlém Bushmanlandu. Zde Frantisek Štaud fotografoval Křováky při večerních tancích u ohňů a účastnil se úspěšné lovecké výpravy.
Jan Vlasák - Indií na kole
Jeden nechápe, že se ta Indie už dávno nerozpadla. Oficiálně se tam mluví osmnácti jazyky. V reálu sedmi sty. Od Bombaje na sever je to dobré, tam se všude dá domluvit v hindi. Říká se, že kde kdo mluví též anglicky, že je to spojovací jazyk celé Indie. Skutečnost je taková, že od Bombaje na jih aby se anglicky komunikující Ind hledal s lucernou v poledne. Možná ve městech a turistických atrakcí je to lepší. Ale my - poutníci na bicyklech - máme raději venkov.
Tomáš Petr - Filipíny
Začalo "to" krvavým ukřižováním na Velký pátek a končilo tak trochu překvapivým objevem domorodců. Mezitím bylo už jen setkání s posledními lovci lebek na rýžových terasách Luzonu a noční radovánky v Manile. Návštěva muslimské části ostrovu Palavan a cesta na jih lemovaná opuštěnými letovisky. Největší vězení bez ostrahy, cesta na střeše jeepney a mořské speciality. Také turisticky nabitá místa - El Nido a ostrov Boracay.
Změna programu: Jiří Kolbaba, který měl přednášet o Etiopii, musí z důvodu nedostatku letenek odlétat do Egypta již 21.11., a proto svou účast na setkání zrušil.
Karel Wolf - Bolívie
Hrdé Indiánky dřepí na trhu celý den, aby prodaly tři kila brambor. V zimě a mrazu náhorního atiplana (4000 m n.m.) žijí krásní růžoví plameňáci. Solná pláň větší než střední Čechy. Jízda na voru mezi krokodýly. Lama jako domácí zvíře. Esta ma tierra, Bolivia! Chci se tam vrátit.
Vladimír Lemberk - Borneo
Je třetí největší ostrov této planety dosud rájem divokých zvířat? Pokrývají ho ještě nekonečné deštné pralesy? Jak žijí někdejší kmeny lidojedů? Nejen na tyto otázky hledala odpověď trojice českých zoologů při svém tříměsíčním putování souostrovím Velkých Sund.
Radovan Vlček - Austrálie
Austrálie je sice ze dvou třetin pokryta pouštěmi a polopouštěmi, ale pestrost různých přírodních prostředí na zbylé třetině tohoto nejmenšího kontinentu je fascinující. Její krása se stala mou "srdeční záležitostí" hned během první návštěvy. Během čtyřech cest do Austrálie jsem navštívil přes 30 národních parků a soustředil se právě na zdokumentování neuvěřitelné pestrosti a bohatství zdejší přírody.
Jaroslav Lhota - Libye
V srdci Sahary, na hranicich Libye, Alzirska a Nigeru, se nachází největší galerie skalních maleb na světě. Uprostřed nehostinné pouště v pohoří Akakkus najdete nádherné malby a rytiny slonů, žiraf a nosorožců, rybářské a lovecké scény, kultovní obřady. Je to důkaz toho, že ještě před pár tisíci let byla Sahara zelená a kypěla životem.
Bolívijská hudební skupina LEYENDA
Skupina Leyenda byla založena v roce 1988. Její hudební kariéra byla závratná. Získala nesčíslne cen a koncertovala na nejrůznejších pódiích La Pazu (sídelní mesto Bolivie). O pár let pozdeji dva z jejích členů, Silvano Mariaca a Carlos Luna, odešli a usadili se v České republice a ve Spojených státech, v zemích, kde také předvedli své hudební umění.